foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Fotografi in "jagri"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
jure
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 11:48
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ja Barbi, pozabil sem omenit, da točno to delajo, mahajo z nekimi virtualnimi pravilniki in se obnašajo, ko da so doma na svojem dvorišču...in ja takšnim se jaz umaknem in jih pustim srečne ob dejstvu, da so naplahtali in za pol ure odgnali enega fotografa.

Na sestanku, kjer je bilo vprašano za mnenje o tem ali naj dotična dva gospoda sodelujeta z 10 zainteresiranimi fotografi na temo tečaja o fotolovu, kjer bi bilo najprej veliko teorije o pravnih, moralnih, lovskih, naravovarstvenih načelih, potem pa bi šle dve skupini po 5 fotografov še malo po terenu, je bilo najbolj izpostavljeno to, da se bo posledično v tem lovskem rajonu , motilo divjad (vriskajoči planinec očitno ni moteč) in da se bo uničevalo lovske preže, predvsem pa motilo njihovo delo.

in potem smo rekli, pol pa nič,,,, :(
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se čisto strinjam, Jure!

Pustijo da se po gozdnih kolovozih preganja mladina z avti brez tablic, in motorji, nekateri hodijo v gozde da se tam derejo izživljajo in napijajo, tudi kmetje si včasih lahko privoščijo kar hočejo, potem pa jih naenkrat panika, da bo par fotografov uničilo cel ekosistem.
Jaz mislim da temu niti sami ne verjamejo. Ali pač.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naravo vznemirjamo vsi: drvarji, gobarji, fotografi, raziskovalci, lovci in prej sem pozabil omeniti balonarje. Bojan je šel po Lj. barju, ko se je čisto nad tlemi, kjer so travniki in koruza, pojavil balon in v trenutku, ko je brener bruhal ogenj, je strahoten hrup skupino srn, bilo jih je okoli osem, tako preplašeno pognalo v koruzo, da se je vse lomilo. Celo cvilile so med begom.
V Nemčiji pripravljajo ali so že spremenili lovno dobo, ne vem zagotovo, da se skrajša lovna doba in je takrat intenzivnejša, samo zato, da je potem mir in ni vnemirjenja. Pri nas pa so lovno dobo srnjaka celo iz 15. maja prestavili na 1.maj in traja do 31. 10. Srne se lahko strelja od 1.9. do 31.12. Potem gremo k jelenom - ti se lahko streljajo od 16.8. do 31.12. Torej je pokanje po gozdovih in poljih neprekinjeno 8 mesecev, si morate misliti. Seveda je v to lovno dobo zajeto obdobje največjega življenjskega zagona obeh vrst živali, srnjaka in jelena - zelo etično !!. Sedaj pa sklepajmo, kdo najbolj vznemirja divjad in koliko časa. Pa še to, žival natanko ve in čuti, kdaj se po gozdu sprehaja človek z miroljubnimi nameni ali z željo po ubijanju. Dobro ve, kdo ima v roki flinto in kdo štil od metle. Predobro poznam današnjega modernega lovca, ki v družbi poseda (tudi v bifeju pije ali se celo napije), potem pa gredo hitro v Ä‘ip trije jagri, naredijo obhod po lovišču in sem prepričan, streljajo iz avtomobila, če je šansa in se vrnejo nazaj v bife. Jasno, s takim kratkim obiskom lovišča mor biti lovna doba zelo dolga. Bojan je videl tri jagre v Ä‘ipu, ki so bili na obvozu lovišča, ne na obhodu, in eden od njih je flinto držal kar v roki, če bo kaj primernega. Danes se nobenemu lovcu ne da več čakati na žival, lahko rečem, da če sem v destih letih videl na vseh prežah skupaj 10 jagrov, je to veliko. Da ne govorim, da v gozdovih za časa jelenjega ruka poči tudi ob 11. uri zvečer, se sprašujem, zakaj prodajao infrardeče daljnoglede, če se ne sme z njimi streljati.

Skratka, urediti bo treba lovske vrste, ta slabe vreči ven, a mislim, da je bolje, da ostanejo klasične lovske družine s poštenimi lovci, kot pa, da bo nastopila profesionalna ekipa lovcev, ki bo bodo zagotovili plan letnega odstrela. Ti profesionalni ubijalci pa ne bodo imeli niti trohice čuta do živali, katerega nekateri pošteni lovci še imajo. Ne zatiskajmo si oči, lovstvo je bilo in bo, takšno ali drugačno.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bi rekel, da gre za strah pred uničenjem ekosistema. Se mi zdi da je na prvem mestu samopomembnost teh ljudi in kot je bilo že omenjeno lepa beseda veliko zaleže ob takšnih srečanjih. Sam sem imel z lovci in lastniki zemljišč do zdaj le pozitivne izkušnje. Ne sme ti biti škoda pet minut, ki jih nameniš za pogovor in ponavadi je po prijetnem klepetu vse dovoljeno. :wink:
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes se pa kar pišem...

Tokrat bi rad pritrdil Barbi.

Zame absolutno ni sporen lovec, ki preživi veliko časa v naravi in potem enkrat na dve leti recimo odstreli srnjaka kot mu določa plan odstrela. Tak lov se mi zdi tudi bolj human kot recimo to da bi uvedli lovce profesionalce, ki bi bili plačani da brez spoštovanja odstrelijo (ker bi jih bilo manj) na osebo sigurno ogromno število živali.
Imam pa že sedaj ogromno lovcev, ki se zjutraj z mopedom na hitro zapeljejo skozi gozd, parkrat počijo, potem se pa hvalijo po gostilnah koliko srn so postrelili.
Zadnje čase prihaja k nam iz skandinavskih držav tudi navada da si lovci na skupnih lovih oblečejo rdeče telovnike, pokrivala, iz česar ne morem sklepati drugega kot da bodo na lovu streljali na vse kar se premika in ne odseva živahno rdeče barve. Kje je tukaj ocena divjadi pred strelom, če streljaš praktično na vse kar leze in gre?

LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 13.4 05, 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, lastnikom gozdov in polj je mnogo bolj sumljiv fotograf s stojalom (no, jaz še bolj, ko imam 60 cm veliko parabolo), kot pa mularija, ki nori z motorji. Mislijo si, kaj pa ta dela - morda bo izmeril parcele in nas bodo kasneje na silo odselili, ker bodo nekaj gradili ali celo delali kake vrtine ali celo cesto. Tako nezaupanje je za mene kar razumljivo in kot je povedal Lujer in ostali, z lepo besedo, odkritimi nameni bomo imeli prav lepe odnose z vsemi.
Kot sem rekel, hvala bogu, je večina ljudi še vedno dobrih in celo , pomislite, v ameriških filmih zmaguje dobro. Hudo bo takrat, ko bo zmagalo zlo.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 14.4 05, 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, da lepa beseda lepo mesto najde. Saj večina nima nič proti fotografiranju, pravzaprav jih celo zanima. Tudi jagri niso vsi takšni, da se ne bi mogli sporazumet, ampak če se začne arogantno obnašati, kot da hodiš po njihovem svetu, človeku pač ne preostane kaj drugega kot pa da ga s "paclo" po glav. :D :D
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 14.4 05, 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri vseh tteh debatah moramo razumet, da se lovec bolj samozavestno obnaša že zaradi puške, to je dejstvo.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.4 05, 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj kot povsod so tudi pri jagrih, bolj prijazni in bolj tečni.
Majo boljše in slabše dneve. Dejstvo pa je, da te nihče ne more pregnati iz lovišča z izgovarjanjem na nek interni pravilnik.
Jaz imam z lovci kar dobre izkušnje, ampak vem pa kako znajo biti nekateri zateženi, sploh do "tujcev", ki se zanimajo za živali v njihovem lovišču.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
d5acfffc
Gost





PrispevekObjavljeno: 05.11 05, 9:24    Naslov sporočila: lovec in fotograf Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Sem nov na tem forumu, ki mi je zelo všeč.Z zanimanjem sem bral vaše polemike o lovcih in fotografi.Naj povem da sem tudi jaz lovec več kot 15 let ter da sem veliko v naravi.Večkrat sem že srečal foto lovca v gozdu, na preži in moram povedat da nikoli ni prišlo do konflikta,sva se prav prijateljsko pogovorila.On mi je veliko povedal o svojem hobuju jaz o njegovem in čas je kar prehitro minil.Glede tega da pa nekaterim lovcem ni všeč da fotografirate divje živali pa naslednje:ravno tako imate pravico biti v gozdu pa tudi na preži, nobeden vam tega ne more prepovedati,preže so odprtega tipa in gre vanjo kdor hoče samo da se ne dela škode.Drugače paq tudi jaz zraven puške vzamem s sabo fotoaparat,vendar so slike bolj tako, no zame so kar v redu.
Lep pozdrav in čim več lepih posnetkov divjih živali.
Lovci pravimo:dober pogled
Vam pa dodajam:dober fotolov
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 05.11 05, 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobrodošel, Marko in hvala za odkrito besedo!
Podobno kakor ti z fotografi, se tudi jaz velikokrat srečujem z lovci in do sedaj še ni bilo neprijetnosti.
Prej bi dejal, da sem večinoma naletel na razumevanje, upam pa, da je bilo le to čutiti tudi iz moje strani.

Glede slik pa - veseli smo vsakega posnetka...
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
janezb
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Maj 2005 19:27
Prispevkov: 14

PrispevekObjavljeno: 08.11 05, 8:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej lep pozdrav Marku ! Marko upam, da boš kmalu prilepil kakšno fotografijo v gelerijo. Mi pa tvoj odgovr potrjuje izkušnje, ki jih imam z lovci. Skratka moje sodelovanje z lovci je več kot dobro, sploh ker živim na podeželju in vidm tudi njihovo manj vidno vlogo pri vzdrževanju naravnega ravnovesja. Mislim, da je pri nas narava že tako degradirana, da bi bilo brez strokovnega dela lovcev kar obilo težav. Seveda pa velja tudi tu, da kdor dela greši (eni več drugi manj) in, da si na osnovi dela in odgovornosti vzameš tudi določene pristojnosti.
Na drugi strani smo fotografi in ljubitelji narave, ki pa, v večini primerov, le jemljemo tisto kar nam je všeč, kar nam pa (zaenkrat še), roko na srce, nihče ne preprečuje. Problemi nastanejo, ko včasih ti. "vikend ljubitelji narave" provocirajo ljudi z svojimi, včasih dokaj čudnimi, idejami in tudi dejanji. Slabe volje zaradi tega smo potem, več ali manj, deležni vsi.

Za konec pa bi dodal misel Toneta Svetine , ki po mojem, kaže na to, da imamo tisti, ki fotografiramo in tisti , ki lovijo skupne korenine :

Citiram:
Gre za lov. Človek je ustvarjen za lov in iskanje doživetij. Samo lov drami globoko zakopana pradoživetja izpred miljon let, da jih potem oživlja in spreminja v življensko energijo. Če človek ne bi počenjal nečesa izjemnega, bi zblaznel od dolgočasja.


LP
janezb
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jpuh
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Okt 2006 17:44
Prispevkov: 13
Kraj: lj.črnuče

PrispevekObjavljeno: 06.11 06, 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jst pa bi dodal še eno zgodbo ko je moj oče med slovensko vojno biu v vojski se je enkrat zvečer odpravil z nekim jagrom pač mau pogledat k ga je zanimal kako kej zgleda lou pa to pa sta šla pa je blo ze bl temno pa je louc iz auta opazu eno košuto in je reku mojmu očetu naj proba to ustrelit pa je moj oče uzeu puško pa je gledu košuto čez dalnogled na puški pol je pa reku d je ne bo (k se mu je smilla pa k je bla tolk velka da si je predstaulu d je človek)pa je jagr uzeu puško pa sta šla nč ni uguvarju tko d sm prou punosn na svojga očeta :D :D :D :D
_________________
narava je naše največje bogastvo
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 08.11 06, 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjamem in prav je, da si nanj ponosen. Moram pa malo ponergati. Kadar vidim na resnih forumih, ki jih sam nimam za "klepetalnice" najstnikov, tako obliko besed in stavkov, me strese. Želim si in morda še kdo drug s tega foruma, da se čimbolj približamo slovenščini in pozabimo na ta skrpucala, ki nastajajo v omenjenih klepetalnicah, kjer je hitrost pisanja edina kvaliteta.

O tvojem vsebinskem prispevku pa vse lepo.

Florijan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
jpuh
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Okt 2006 17:44
Prispevkov: 13
Kraj: lj.črnuče

PrispevekObjavljeno: 08.11 06, 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oprostite mi za tako pisavo.zadnje čase se trudim pisati čim bolj pismeno ko se takole pogovarjam.pred kratkim sem začev pisati tudi s čšž česar prej nisem uporabljav ker sem hitreje pisav brez šumnikov.še enkrat oprostite se bom bolj potrudiv :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
_________________
narava je naše največje bogastvo
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...