foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Beton in asfalt?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 17:55    Naslov sporočila: Beton in asfalt? Odgovori s citatom

Ob temi "Ostalo" lepo piše:
"Vsi posnetki narave, za katere ne najdete ustrezne teme..."

Moti me, da se tu pojavljajo slike, ki z naravo nimajo nič skupnega. Dobro, če bo to le par izjem, a bojim se, da bo za naravo zmanjkalo prostora, če bo vsak objavil, kar mu paše.

Prosim fotografe, da se držijo imena spletne strani: foto-narava.
Se opravičujem, če se komu zdim hmm... nestrpna in preveč kritična.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uff, grem preverit kaj sem dajal na to temo :?
Hmm, naj se vzdržim cerkvic pa kozolcev?

LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je slučajno moteč moj grm slikan zvečer ob svitu ognja se prav lepo opravičujem :oops: in obljubljam, da ne bom nikoli več. :wink:

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pardon, zdaj sem šele videl, da je moj grm pravzaprav zelo naraven proti nekaterim drugim fotografijam. :D :D
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
BIBA
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2005 11:26
Prispevkov: 26
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom dala odstranit vse moje fotke, ki niso živalskega ali rastlinskega videza, da ne bi koga motilo ! LP BIBA
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
BIBA
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2005 11:26
Prispevkov: 26
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim Aleša, da zbriše vse moje slike, ki niso primerne za to galerijo ! Hvala BIBA
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ni bilo mišljeno tako.Tudi kakšne fotografije stavb, ki se prijetno skladajo z naravo po mojem niso odveč na tem forumu.Res pa je, da tam kjer ni nobenega zelenja oz. je le-to v manjšini, ne moremo več govoriti o fotografijah narave ampak o arhitekturnih fotografijah.
Po mojem bi lahko mirno objavite kakšne kozolce ali domačije, dokler je na njih vsaj toliko zelenja, da lahko rečemo, da je to še vedno narava.
Mejo si bo pa moral postaviti vsak sam.Pa brez zamere!

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm.

Res je galerija ima ime Foto-narava.
In res je, da smo se odločili za v večini fotografije narave.

Vendar smo se poleg tega še odločili za prijaznost, ki je po mojem mnenju bistven del teh strani.

Da bi ne bilo prostora za kakšno vrsto slik, ni strahu in če so slike, ki so objavljene v rubriki 'razno' res morda nekoliko iz konteksta, sem mnenja, da je možno najti kar nekaj rešitev.
Dejstvo je, da je velika večina sodelujočih ugotovila, kako je lahko objava njihove slike prijetna, brez strahu o strogih in včasih krivičnih tehničnih kritikah. Zato je logična posledica objava slik tudi nekoliko drugačne vsebine.

V načrtu imam odprtje dela galerije, ki bi ne bil vezan strogo na naravo, prav tako pa bi temeljil na pozitivnem razmišljanju.
Možnosti za kaj takega so in kakor smo na samem začetku idejo galerije ptic razširili na ves spekter narave, tako morda lahko del galerije namenimo še za kaj drugega.

Mnenja?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi pa šlo.A se slučajno,da ločiti tako, da beton ne bo zraven zelenja?Samo to prosim, drugače sem pa popolnama za to.Predvsem se mi dopade tisto o pozitivnem razmišljanju.Res je enkratno, da lahko mirno objaviš svoje fotografije.Mogoče bi morali drugi del galerije poimenovati "Imejmo se radi".

LP.Joco

PS.Upam, da ne jemljete vseh mojih komentarjev v galeriji zares.Enostavno se ne morem zadržat, da se ne bi hecal.S tem pa ne mislim nič slabega. :D :D
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joco, smeh je pol zdravja! Drugo polovico pa dobiš v naravi :wink: :wink: :wink: :wink:
Morda kakšna ideja o novem delu galerije?
Lahko tudi čisto novi galeriji?
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf! Vidim, da sem nekatere užalila, čeprav to ni bil moj namen. Nisem gledala, kdo je dal gor fotke, ki me motijo, in tudi ne zahtevala, da se jih odstrani. Napisala sem le svoje mnenje. Če koga to mnenje moti, je tudi on nestrpen...

Tudi jaz sem za to, da se uvede posebna kategorija fotografij (ki je tisti, ki obiskujemo galerijo zaradi narave, pač ne bomo odpirali). Če grem v trgovino z igračami, pač ne pričakujem, da mi bodo tam hoteli prodati mikser (slab primer, saj je galerija zastonj).

Strinjam se glede prijaznosti in odprtosti galerije, ne morem pa iz svoje kože, da ne bi kdaj tudi kaj pokritizirala. Ljudje smo pač različni in ne more se vsak strinjati z vsem in vsakomer.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En predlog, mogoče bi lahko kakšno dodatno galerijo poimenovali Slovenski Kraji, Značilnosti ali kaj podobnega. Nekaj v smislu "Slovenian Landmarks". (verjetno veste kaj mislim)
Tudi slike gradov in mest ki jih je dodala Biba so mi všeč in mislim, da so bile izbrane z veliko mero dobrega okusa. Gradovi in mesta seveda niso narava, mi pa predstavljajo nepogrešljivo sestavino naše dežele in mi simbolizirajo nekatere pokraine.(nad Bledom verjetno vidimo blejski grad, v Trenti značilne kamnite hlevčke, drugje dvojne toplarje itd..) Poleg tega kažejo na to, kako se znamo zliti in priključiti naravi. Meni se zdi škoda da bi jih s strani popolnoma odstranili.
Sicer pa, kot kaže dobiva stran vse večje razsežnosti :wink:

LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
BIBA
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2005 11:26
Prispevkov: 26
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dragi db
Kot si zapisal in opazil sem res želela prikazati s svojimi slikami Slovenske kraje , njihove lepote in značilnosti . Ker slikam za promocijo Slovenije, se mi je zdelo prav, da tudi drugi vidijo kraje po Sloveniji, v bistvu sem šele pred dobrima dvema letoma ugotovila kako lepa je Slovenija in s kakšnimi lepotami se ponašamo. Potovala sem po vsej Sloveniji in svoje vtise in lepoto fotografirala. Videla sem vsaj 30 gradov po Sloveniji, resda so nekateri v ruševinah, vendar se mi ni niti sanjalo da jih je tako veliko. Hotela sem te slike deliti z vami, vendar nisem niti pomislila, da je to galerija Narava. Alenka ima prav, če bo nova dodatna tema Slovenski kraji, bom s temi slikami nadaljevala, sicer sem zaključila. Še naprej bom dajala, kar se tiče narave. Alenki pa samo sporočilce da nisem užaljena, ker nimam zakaj biti, me je pač zaneslo. LP BIBA
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
ro-bi
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 23:25
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: 04.4 05, 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje je dovolj ena galerija!Bi pač v temi "razno" pustili moderatorji malo več svobode.
Glavno se bo še vedno dogajalo v "naravi".
Tako je moje mnenje,
l.p.
Robi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 05.4 05, 8:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ideja o temi Slovenski kraji sploh ni slaba.Če tej temi dodamo še temo Kulturna dediščina in Stari običaji smo pa zajeli skoraj vse poglavitne točke, ki predstavljajo našo Slovenijo. Manjka še edino tema o hrani, kjer bi predstavili naše dobrote :D :D :D :D .

Mislim pa, da bi postala tema Ostalo prehitro prenatrpana z vsem mogočim, kar ne spada tja, če bi dodajali vse po vrsti.In če drugega ne, se preglednost zelo zmanjša oz. se moraš prebit do lepih naravnih posnetkov, ki si ne zaslužijo, da bi se izgubili.

Če bo pa slučajno Ustanovljena tema o slovenski domači hrani, bom pa hitro pripopal gor fotografijo "štrudla" :D :D

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...