foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Fotografi in "jagri"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Edi



Pridružen/-a: Sob Jun 2006 11:01
Prispevkov: 1
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: 10.11 06, 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ja, Jagri so... ljudje in ljudje so žleht, poje Iztok Mlakar. Seveda imajo kot ljudje prav take karakterje kot jih imamo mi. Lepa beseda marsikoga pomiri in arogantnost lahko iz marsikoga živčneža narerdi. Saj mi fotografi ( a li sem sedaj ko imam DSLR? ) smo tudi lovci in s svojimi pogledi na umetnost lahko nekoga zeloo ranimo v dušo...
Predlagam, da bi se kdaj dobili se spoznali izmenjali izkušnje in pojambral še raje pa pohvalili kakega Jagra. Kajti, če bomo prepoznavni kot resni naravovarstveniki bodo drugače gledali na nas foto jagre
Pa lep vikend vsem :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
shadow23



Pridružen/-a: Ned Nov 2007 16:44
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 18.3 09, 18:55    Naslov sporočila: nakup fotoaparata Odgovori s citatom

LP! Sem prvič na forumu in bi vas rad vprašal za nasvet glede nakupa fotoaparata, sem lastnik Nikona d70s, sedaj pa bi rad kupil nekaj boljšega. Sem v dilemi med Nikonom d300 in d90. Rabim ga v največji meri za fotolov in alpinizem. Vaše izkušnje? Hvala za odgovore!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 20.3 09, 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S prve roke:
Imam D70s in sem kupil D300. Če se boš odločil tako kot jaz, bodi previden ! Niso vsi enaki. Med posameznimi D300 aparati je lahko velika razlika. Na servisu pravijo, da je to normalno, v mejah dovoljenega ... bla bla. Vse slike iz mojega D300 so za enoto presvetle. V I-TTL načinu delovanja bliskavice pa za dve enoti pretemne. Si lahko zamisliš, kako je takrat, ko se ti mudi in moraš razmišljati, kaj moraš vse nastaviti (lagati aparatu), da slika uspe. Še bom tečen pri Beseničarju ali kjerkoli, da mi to uredijo !!! Sicer pa sem bil z D70s zadovoljen. Slike zadnjih nekaj posnetkov na galeriji so slikane z D300, seveda po potemnitvi s programom na računalniku. Razmišljam o begu od Nikona kam drugam. Zakaj ? Nikon 5700 - zamenjava celotnega objektiva po nekaj mesecih; Nikon D70s - zamenjava dela ohišja, ki se je olupilo (po daljšem prepričevanju Nikonovcev; D300 - sem pravkar povedal. Je pa res, da se da z njim delati velike tiskane slike in da je šum majhen tam, kjer je pri D70s velik. Pa to ne velja vselej in za temne dele fotografije. Tam je Nikon še vedno šumeč.

O D90 ne vem nič. Sem pa mnenja, da mora biti fotoaparat fotoaparat in kamera kamera. Vse ostalo je bedast kompromis. Si tudi ne predstavljam snemanja filma z aparatom , ki za to ni namenjen in še hkrati loviti globinsko ostrino.

Sicer pa vedi, da slike niso izdelek fotoaparata ampak fotografa. Z vsakim aparatom se da narediti lepe slike, če je prava prilika in znanje. Enako tudi velja za slabe slike.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
shadow23



Pridružen/-a: Ned Nov 2007 16:44
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 21.3 09, 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...