foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Beton in asfalt?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 06.4 05, 13:39    Naslov sporočila: Narava, kaj je to ? Odgovori s citatom

Verjetno bom povedal za nekatere nekaj "bogokletnega", a nič zato, saj je to le moje osebno mnenje. :twisted:

Alenko motijo fotke narave, ki ji verjetno niso všeč, ker so povezane s človeško prisotnostjo v Naravi. Namreč, ko govorimo o naravi ponavadi mislimo na vse razen na človeka in njegove sledi v Naravi, kar je seveda popolnoma zmotno. Vendar je Foto-Narava, po vsej verjetnosti bila zamišljena prav v tem kontekstu, oziroma domeni, da človeka iz tega FotoAlbuma enostavno izločimo in ne objavljamo cerkvic, kozolcev in podobnih človekovih sledi v Naravi. :roll:

Z Alenko se strinjam v tem, da ne smemo biti polovičarji in objavlati fotke svojega lastnega nosu, da je le dovolj zelenja okoli njega, a tudi ne kozolca, tudi če je ves z mahom poraščen. :!:

Ker mravljišče, termitnjak, ali ptičje gnezdo ni veliko različno od mojega mesta, pa si upam trditi, da je to vse skupaj narava, če bi lahko pogledal na Zemljo z lune, bi vse kar vidim imenoval Narava, a tudi če bi bil veliko dlje ne bi bilo nič drugače. Nekako so nam v podzavest vcepili domeno, da človek ni del narave in nas, ko o tem razmišljamo to vedno nekoliko zmede, čeprav nismo bogovi, saj nas že nekaj deset metrov velik morski val pomečka, da ne rečem pobije, prav tako, kot precej manjši val to naredi z mravljami.

Dovolj sem nalagal, a se v glavnem strinjam, da v Foto-Naravo ne spadajo votke, ki so kakorkoli povezane s človekom in njegovimi deli, sledmi v našem okolju.

Bi bilo pa zanimivo, če bi Admin pripravil še en Album, kjer bi bila glavna tema, oziroma rdeča nit "Po sledi Človeka v Naravi", ali "Človek/Narava". Prepričan, da bi v takšnem albumu videli veliko zanimivih, da ne rečem neverjetnih fotk zadev, ki jih raje ne želimo videti, a tudi takih zelo lepih, pa takih, kjer bi nam zastal dih in nenazadnje tudi takih kjer bi nam zavrela kri v žilah in pra bi nam sikala ven iz ušes.

Nikakor pa nisem za "osladno temo" "Zanimivi slovenski kraji" & stuff, z luškanimi cerkvicami, kozolci, itd. Sam lahko sem pridjam še luškane istrske kažete, pa smo takoj tam, kjer prikazujejo luškane razglednice. Tega je na netu in tudi izven njega na tone. Pa ne da ne bi bil ponosen na to kar sem Istrjan in Slovenec, a še prej sem Zemljan in ne obratno, da ne bo pomote.

No, pa sem nehal biti prijazen, a ni panike, saj je to le moje osebno mneje. :D
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 06.4 05, 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni problema, HisTer, poveš kar misliš in prav je tako.

Je pa 'beseda meso postala', če smem tako reči, domena foto-slovenia.com je že registrirana...
In galerija z fotkami, ki niso čisto v kontekstu te, ki se sedaj dokaj uspešno razvija, bodo dobile svoj prostor.
Kakšne kategorije bodo v tej - novi - galeriji, pa je stvar dogovora.

Le ena zadeva je taka, na kateri vztrajam: fotke bodo tam zaradi vsebine in ne oblike

Druga, ki jo bomo, verjamem poskušali še enkrat 'cepiti' v to novo galerijo pa je - prijaznost.
Vendar to ni odvisno le od mene, to je jasno.

Ker pa se bo po vsej verjetnosti v njej zgodilo prav to, za kar praviš da nisi za """osladno temo" "Zanimivi slovenski kraji" & stuff, z luškanimi cerkvicami, kozolci, itd. Sam lahko sem pridjam še luškane istrske kažete, pa smo takoj tam, kjer prikazujejo luškane razglednice..." sem mnenja, da bi bilo resnično prav dodati temo z naslovom, ki si ga predlagal, torej 'človek / narava' (hm 'človek v naravi' ?? človek&narava ?? 'človek : narava' ??) v sedanjo, obstoječo galerijoi Foto.narava.com. To lahko naredim brez problema.
Morda še nekaj dni za premislek, pa štartamo.

Galerijo na temo 'Slovenija' pa že pripravljam, vendar bo to nova galerija, na novi domeni, z novo prijavo...


Nazadnje urejal/a Admin 06.4 05, 18:55; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 06.4 05, 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar okusa, če je nekomu ravno tako všeč hoditi po asfaltu kot meni po travi; če je nekomu ravno tako všeč poslušanje avtomobilskih motorjev kot meni ptičjega petja in šelestenja listja pod nogami, če se nekomu ravno tako romantične zdijo stolpnice mesta kot meni gorski vrhovi... upala sem, da bom na tej spletni strani uživala v naravi (in še upam).

Človek se je tekom svojega razvoja tako zelo oddaljil od narave kot nobeno drugo bitje. Nobeno živo bitje, ki ga je ustvarila narava, ni tako zelo škodovala in uničevala narave ter drugega življenja kot prav človek, to so dejstva. Posebno v našem kapitalističnem svetu, kjer vlada zgolj dobiček, velik delež ljudi ni ekološko in naravovarstveno ozaveščen in se ne zaveda, kaj počne, ko uničuje naravo. Od narave smo namreč odvisni in posledice bomo čutili mi in še veliko bolj naši potomci.

Recimo, da bi poleg narave odobravala sledi človeka, ki so ostale kot priča njegove povezanosti z naravo, na primer stvari, zgrajene iz lesa, kamna. Ostalo po moje sodi v drugo galerijo (kot jo predlaga admin).
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 07.4 05, 7:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strinjam se z mislimi Admina, Histerja, Alenke in drugih – vsak ima seveda svoj prav. Jaz sem že od malega prečepel pri mravljišču ure in ure, z daljnogledom sem opazoval ptičke in spoznaval njihovo petje. Seveda me je motil ob tem hrup avtomobilov in človeško govorjenje. Ko sem začel zvoke spravljati na trak, me je jasno to še bolj motilo. Kot je rekel Iztok Geister, da on ni nikakršen naravovarstvenik, temveč zagovornik narave, je imel hudičevo prav. Noben od nas, po moje vsaj, ne more varovati narave, ker jo vsi po malem uničujemo, že ko parkiramo avtomobil, da bomo naredili par posnetkov. Lahko le delamo na tem, da to uničevanje zmanjšamo. Vendar brez nas (tu mislim na kmečkega človeka) ne bi bilo take pestrosti živali, na primer ptic na Ljubljanskem barju. Če tega področja ne bi obdeloval kmečki človek – kulturna krajina z njivami in pokošenimi travniki, ki dajejo številnim pticam svoj življenjski prostor, bi veliko vrst izginilo. Zelo prilagodljiva priba pač gnezdi danes tudi na koruzni njivi, ki v sodobnem času prevladuje, močvirski travniki, pa tudi navadni pokošeni travniki pa izginevajo. Kmetje pač trave ne rabijo več, sadijo koruzo in jo prodajajo drugam. Jaz osebno si ne znam predstavljati »štimunge« na morju brez žaganja škržatov v borovi »hosti« ter ropota stare trabakule, ki je proizvod človeka. Zvočni zapis je prav tako kot fotografija zapis trenutka ali detajla iz narave. Morda ima na nas zvok še mnogo večji vtis kot slika, oziroma se drug drugega dopolnjujeta, tako kot v dobrem filmu. Kaj je bolj romantično kot na gorskem travniku slišati krave in njihove zvonce, v daljavi pa se sliši zvonjenje vaške cerkvice. Tako zvon kot kravji zvonec sta plod človeka.
Ne smemo posploševati, kot je nekdo rekel, da je človek napaka narave. Morda je to res, a brez njega bi svet izgledal čisto drugačen. Res pa je, kot je rekla Alenka, da se je človek tako grozljivo odmaknil od narave, kot da ne spada k njej in jo vztrajno uničuje. Zanimivo in tipičen dokaz za to je že kviz »Lepo je biti milijonar« v katerem se jasno vidi, da kandidati najmanj vedo prav pri vprašanjih iz narave. Tudi sam naslov kviza je porazen, kot da nič drugega ni lepo, kot imeti veliko denarja. Ta preklet denar in tekma za dobičkom bogatih pa je največje zlo človeštva. Ko slišim, da mora EU gledati, da bo čim večja gospodarska rast, mi gredo kar lasje pokonci. Do kod hudiča še. Ali se bo mo res sami sebe uničili, da bomo konkurirali ZDA, ki je za mene že tako ali tako malo bolna. No, bolna je tudi Evropa (Srečko Kosovel, Ekstaza smrti). Ko bi vsaj ta prekleta rast pomagala revnim – aaaa, to pa že ne, samo nekateri se bodo lepo bogatili. Še našega kmečkega človeka bodo iz ekonomskih razlogov, ker se mu ne bo nič več izplačalo pridelovati, uničili. Le kdo bo potem še držal našo lepo krajino v takem stanju. Mislim, da je rekel, ne zamerite, ker sem pozabil, ali Rudi Šeligo ali Tone Pavček, da so največji kulturni delavci pri nas prav kmečki ljudje.
Mislim, da v ustrezen album lahko dodajamo tudi stvaritve človeka - cerkvice, kozolce ali pa suhozid s Primorske (prav ti kamniti zidovi so za mene nekaj tako enktratnega), kale, mlake ali pa samo fotka dimnika na kraški hiši – dragi moji, pa saj to je nekaj neverjetnega.
No, morda se v nekaterih pogledih razlikujemo, mislim pa da vsi, ki radi zahajamo v naravo, ne mislimo slabo, daleč od tega.
Popolnoma zaupam Alešu in ostalim oblikovalcem, da bodo oblikovali to galerijo tako, da bo za vse prav. Ne boste verjeli, mene ne impresionira samo petje kobilarja, cvrčanje kobilice, ampak tudi zvok starega Triumpha, ki ga ima slučajno prijatelj Bojan Pečnik, tisti, ki je slikal medvedko v Pijavi Gorici in je velik ljubitelj narave.

Barbi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 07.4 05, 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj še sam dodam moje videnje kaj je narava in kaj ne ali pa kaj je naravno in kaj umetno. To je po moje zelo relativno vprašanje na katero si vsak sam postavi odgovor na podlagi lastnega prepričanja in dojemanja svoje okolice.

MacSzymova fotografija Jesenski Jamnik me je popeljala k temu razmišljanju. Čudovita je in se je ne morem nagledati, čeprav moram priznati, da bi mi bila še lepša brez kolovoza v izgradnji. Ali je ta kolovoz naraven? Tukaj nastopi posameznikov pogled in odločijo meje , ki jih ima vsak v sebi. Čez nekaj let bo nasip ob potki prerasla trava in dež bo izpral belino kamnov po tleh ali pa bo asfalt toliko osivel, da sploh ne bo več vpadljiv.
Vključim domišljijo in pogledam še naprej. Sploh ne bo več avtomobilov, ljudje se bodo prevažali s sodobnimi helikopterji, ... Ali ne bo takrat nekdo občudoval te potke tako kot mi zdaj suhozide???

Kaj je za koga moteče? Krajev kjer živim do pred par let nazaj ni preletelo nobeno sodobno letalo, kvečjemu ob praznikih stara Utva iz Ajdovskega letališča. Dandanes pa moderni reaktivci vsako uro križarijo nad nami. Tega zvoka nikoli ne bom sprejel za svojega. Nasprotno, je za moje otroke to povsem "naravno", saj so to poslušali že iz otroškega vozička. Kaj za njih ne bo naravno, za njihove naslednike, ..?

Strinjam se z avtorji vseh prejšnjih sporočil. Galerija katera obstaja, bo ostala naravna tudi za najkritičnejšega zagovornika narave in sodnika kaj je naravno in kaj ne. Ostala dela bodo našla svoje mesto v drugem delu galerije. Aleš je že ustvaril vizijo tega novega dela in verjemite, da je prava. So pa predlogi in mnenja o oblikovanju zelo dobrodošli.

Marko
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 07.4 05, 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super ste se razgovorili in vsi imate prav.Ne vsak po svoje ampak vsi!Še najbolj pa mi je všeč zahteva Aleša:
Citiram:
fotke bodo tam zaradi vsebine in ne oblike

Upam, da ne boste pozabili tega ne glede na to kakšna bo galerija.Rešitev Aleša, da bi dodal v galerijo Foto-narava temo "Po sledeh človeka" sploh ni slaba. Alenka ima prav, ko pravi, da se bomo uničili.Ampak če mene vprašaš boš bolj težko prepričala ljudi, da se vrnejo v kameno dobo, čeprav bi bila to dobra rešitev za naravo in s tem seveda nas.
Prav tako ima prav Hister, ki pravi da je človek del narave in bi ga kot takega morali obravnavati.Naj delujemo še tako "čudno" imamo veliko stvari skupnega z naravo.Najbolj osnovna stvar je recimo razmnoževanje.Lahko smo še taki "asi" smo si s tem enaki z vsemi živalskimi vrstami in tega verjetno ne bomo nikoli spremenili (že zaradi tega ker je zabavno :twisted: ).
Seveda ima prav tudi lujer, ki je malo bolj na široko razložil rek:"Vsake oči imajo svojega malarja".Mi danes vidimo svet tako, naši otroci ga bodo videli drugače in njihovi otroci spet drugače.Mislim pa, da je bil forum ustvarjen predvsem z idejo, da v večini izloči človeka, kot predmet narave.Kot sem že omenil, Aleševa rešitev sploh ni slaba in mislim, da jo je potrebno izvest.Kdor ne bo želel gledati slik ob katerih človeku kri zavre, pač enostavno ne bo odpiral te teme.

Še posebej me pa veseli, da je v pripravi "osladna galerija", ker to pomeni, da bom mogoče le lahko pripopal gor slike "štrudla". :D :D :D Kakorkoli, glavno in edino pomembno je da imamo radi naravo, ne glede na to kako si jo kdo razlaga.

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jure
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 11:48
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: 09.4 05, 7:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenka je napisal/a:
Uf! Vidim, da sem nekatere užalila, čeprav to ni bil moj namen. Nisem gledala, kdo je dal gor fotke, ki me motijo, in tudi ne zahtevala, da se jih odstrani. Napisala sem le svoje mnenje. Če koga to mnenje moti, je tudi on nestrpen...

Tudi jaz sem za to, da se uvede posebna kategorija fotografij (ki je tisti, ki obiskujemo galerijo zaradi narave, pač ne bomo odpirali). Če grem v trgovino z igračami, pač ne pričakujem, da mi bodo tam hoteli prodati mikser (slab primer, saj je galerija zastonj).

Strinjam se glede prijaznosti in odprtosti galerije, ne morem pa iz svoje kože, da ne bi kdaj tudi kaj pokritizirala. Ljudje smo pač različni in ne more se vsak strinjati z vsem in vsakomer.


kot vedno je potrebno predloge in opazke v tem stilu malo zavit v celofan , kajti z odrezavostjo in grobim / preresnim tonom , je človek lahko užaljen, že ko se pogovarjamo smo dostikrat nerazumljeni in potem napačno interpretirani, pri pisani zadevi, kot je forum, kjer želiš hitro v dveh stavkih vse povedat, pa še toliko bolj.

zato: taktnost in obzir, pa se bodo vse stvari poglihale!!!!

lp jure
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
MacSzym



Pridružen/-a: Pet Maj 2005 21:55
Prispevkov: 1
Kraj: Varšava

PrispevekObjavljeno: 03.7 05, 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

(Se opravičujem za napake v slovenščini) :oops:
To je res zanimiva tema - kako ločiti človeško od naravnega. Mislim da pravega odgovora ni. Če Vam smem predložiti slikco, ki sem jo namestil v galeriji 'Ostalo'
http://galerija.foto-narava.com/displayimage.php?pos=-2163
Fotografija (tehnično popolnoma nepopolna) prikazuje rastlino na betonsko-asfaltnem ozadju. Z ene strani obzidje Ptujskega "jezera", z druge - pa zmaga narave - rastlina, ki je izkoristila majhno razpoko v betonu in asfaltu. Ali je to naravna tema, ki "paše" v galerijo foto NARAVE?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.7 05, 7:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da paše.
Posebej še s komentarjem, ki si ga napisal tukaj!

Verjetno paše precej bolj kot marsikatera fotka v 'ostalo', vendar jih je za sedaj (takšnih, ki so zgrešile galerijo) malo, pa menim da ni problema.

Bom pa še enkrat napisal: MacSzym, tvoje fotografije mi odpirajo kup novih svetov. (da o medvedu sploh ne govorim :wink: :wink: :wink: )
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 04.7 05, 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kako paše, še posebno v tej vročini, seveda v živo.
Slap na sliki mi ne more pomagati veliko tisti v živo p je zagotovo veliko boljši kot klima naprava. :oops:
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.7 05, 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je pojavil škratek, mišljena je fotka grmička v sredini asfalta...
Si pa His-ter, dobil naslednjo po vrsti, ker se je med tem nalagalo, link je bil pa na trenutno pozicijo, ne na pozicijo v bazi (opis pod sliko nakazuje ta naslov)
Se zgodi.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 06.7 05, 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz asfalta tu sploh ne opazim. Fotka mi deluje, kot da bi nekdo postavil vazo s cvetjem na plažo (videla sem že pesek tako temne barve na plaži) - v ozadju se mi vidi kot voda... ali morda sega asfalt v vodo?

Fotografsko je stvar lepa. Rumena barva cvetja kar žari iz sivine okolice. Mene bi motila tu kvečjemu kolesa avtomobila ali odvržene plastenke in čiki.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...