foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Kakšen nasvet ni odveč
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 22.3 05, 20:48    Naslov sporočila: Kakšen nasvet ni odveč Odgovori s citatom

A ni skoraj neverjetno, da lahko forum deluje brez pričkanja.Mislim, da je to predvsem zato, ker ni ocen in pa zato, ker so vse fotografije lepe in enostavno ne more priti do pričkanja.Pod slikami so itak samo pohvale,kar je sicer dobrodošlo, pa vendar včasih ne bi bil odveč kakšen nasvet kako, bi lahko bolje ujel trenutek na film oz. CCD tipalo (tehnologija kaj moreš).
Jaz se vedno potrudim, da bi naredil kar najboljšo fotografijo,včasih pogoji tega ne dopuščajo velikokrat pa je pomanjkanje izkušenj (kljub kupu prebranih knjig,člankov in študiji delovanja tako analognih kot digitalnih aparatov,tudi o optiki em kar nekaj čital), ki pa seveda pridejo samo z vajo.
Kakor sem rekel vse fotografije so lepe, ampak če ima kdo kakšen nasvet kako bi drugič lahko še boljše ujel fotografijo naj mi prosim to tudi pove.Ker obširnejše razlage ne spadajo v galerijo lahko to mirno naredi na forumu.

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
matjaz



Pridružen/-a: Sre Feb 2005 20:01
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: 22.3 05, 21:05    Naslov sporočila: Re: Kakšen nasvet ni odveč Odgovori s citatom

jpreg78 je napisal/a:
A ni skoraj neverjetno, da lahko forum deluje brez pričkanja.Mislim, da je to predvsem zato, ker ni ocen in pa zato, ker so vse fotografije lepe in enostavno ne more priti do pričkanja.LP.Joco


Tako je. In vsa čast adminu, da vzdržuje tako stanje. Vendar pa se ob prvih komentarjih "za še boljšo fotko" že lahko začne. Pričkanje, da se ve. :?

Upam, da bo Lial-u uspelo obdržati pozitivno energijo, pa čeprav brez komentarjev, daj to tako, pa ono bi dal stran itd.

Tanka je linija od prijetnosti, do začetka in stalnih zamer. Jaz sam sem že enkrat zapisal. Vedel sem, da bo Galerija leglo zla. :cry:

Pa ne ta vaša "pozitivna" kot nobena! Samo ne se iti dajanja nasvetov. Admin-u sem že podal nasvet. :wink:

Le tako naprej. Odlični ste. Premaknili ste vsi skupaj našo galerijsko sceno in zamere pustili daleč zadaj. Bravo! :D

P.S.
Ve se. Narava je nepredvidljiva in neponovljiva. Naj bo taka tudi vaša galerija, pa čeprav brez komentarjev, "kaj pa nisi ti tako to naredil"!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
ro-bi
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 23:25
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: 22.3 05, 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se povsem strinjam z Matjažem :)
Bolje je, da se gleda samo slika, brez filozofiranja o rezu tu in tam, pa ostrini, pa kaj jaz vem kaj še!
Imaš kar nekaj galerij na razpolago, ki tečejo na tak način, ampak tam vzemi v zakup!
Hude besede in zamere so na dnevnem redu in tak način ne spada k slikam o naravi
l.p.
Robi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
BIBA
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2005 11:26
Prispevkov: 26
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: 22.3 05, 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz čestitam za tako odlično galerijo brez prerekanjain modrovanja. Všeč mi je taka kot je,brez komentarjev, kaj bi še lahko bilo ,če bi bilo na sliki, ali drugačen izrez , ali kaj dodatnega zraven itd, kot pri drugih galerijah. Včasih dobiš občutek, da hočejo imeti sliko popolnoma drugačno, kot si jo dal. Kdor se želi učiti in zvedeti kaj narobe dela, naj dodatno razstavlja slike še v E-galeriji, tam bo dobil vse odgovore , ki si jih želi. Jaz sem prisstopila v to galerijo ravno zaradi tega, ker mi je všeč taka kot je. Pa še nekaj bi omenila. Tu objavi večina članov sliko takšno, kot mislijo, da je najboljša ,seveda je pa vse odvisno od okoliščin slikanja. Ne moreš vedno imeti za sliko najboljših pogojev, primerno ozadje, odlično kompozicijo , pravilno osvetlitev in pa kar je najpomembeje, vsi ustvarjamo lik narave, iz naših majhnih delčkov - del posameznikov. Kaj si naj želimo še lepšega ? LP BIBA
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 6:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joco, v glavnem si že dobil odgovor na svoj predlog, ki ga razumem popolnoma dobronamerno in sem ti hvaležen za začetek te teme!
Res smo se odločili, da bomo galerijo Foto-narave temeljili izključno na pozitivnem nivoju, ki pa, kot pravi Matjaž hitro pade zaradi kritik, te pa se zopet prično z nasveti.

Tudi zaradi tega (pa seveda ne SAMO zato) imamo povezavo s STING-om, e-Fotografijo in Ixobrychus-om. Na teh lokacijah lahko zelo hitro dobiš še kup nasvetov, ki jih želiš, tehničnih, strokovnih, fotografskih.

Upam, da ne boš razumel tega kot 'pošiljanje drugam', prosim te, razumi to kot nasvet, kaj narediti pri tvoji zadregi.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 7:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je to edinstvena galerija, ki nam podaja bogastvo naše narave, torej je vsebina tega bogastva podana s sliko in komentarjem in v strokovnem pogledu velikokrat tudi z latinskimi imeni. Najbolje je , da vsak, ki ga ob njegovi fotki karkoli zanima, bodisi vsebinsko floristično ali faunistično ali tehnično (osvetlitev, ostrina, kompozicija itd.) vpraša takoj ob pošiljanju svoje fotke ali v forumu. Tako fotograf sam izrazi željo, da se mu pomaga. Brez tega pa mislim, da vpletanje v samo fotko in delo fotografa ni primerno. Razen seveda, če je po sliko napisano napačno ime živali ali rastline. Vidi se, da oblikovalci tega spleta obvladajo izredno visok kulturni nivo in ne dovolijo kakršnega koli izstopanja, kar bi avtomatično lahko užalilo ali prizadelo druge. Vse vas pozdravlja Barbi.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 8:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam z odgovori.Tudi sam mislim da je galerija najlepša takšna kot je. Tudi jaz osebno nikoli ne maram kritizirati dela drugih oz. modrovati kaj je lahko boljše.Če odkrito povem sem kar nekaj časa razmišljal kaj bi napisal, da bi malo "poživil" forum.Da se ne ne bomo narobe razumeli, s tem ne mislim pričkanja, ampak samo mogoče malo več delovanja.Zelo težko je namreč najti temo, na katero bo odziv več ljudi in hkrati ne bo zanetila prepira.Upam da mi ne zamerite preveč. :oops:

Za nasvete bom pa še naprej prilimal kakšno fotografijo na e-fotografiji.Tam si človek misli kakšno lepo sliko je naredil pa te raztrgajo kot hijene. :( (res je pa, da se tako največ naučiš).Prav zato se strinjam naj ta galerija ostane takšna kot je; lepa in ne preglasna, da lahko človek v miru uživa v lepotah narave. :)

LP.Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 8:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joco, seveda imaš prav. Vendar danes ljudje vsepovsod samo kritizirajo in najraje govorijo same slabe stvari o čemer koli. Sploh se človek ne zna več z nasmehom srečati z drugim človekom, kaj še le, da bi mu rekel: Kva dons fajn zgledaš ! Ne, ampak hitro najde nekaj, s čimer ga bo nehote prizadel. Dosti je, da mu reče: Zakva s pa tko zamišljen!. Mislim, da bo z opazovanjem galerije vsak počasi ugotovil, kje je in kaj mora postoriti, da bodo morda fotke še boljše, sicer bo vprašal. Veš, Joco, jaz sem neizmerno vesel, da je toliko mladih, ki so v fotografiji našli svoje veselje, namesto da posedajo po bifejih in se opijajo in drogirajo. Kot si rekel, naj ostane ta galerija tako lepa in nepreglasna. Prima si rekel, da te marsikje raztrgajo kot hijene. V nekaterih galerijah zmerjanja presegajo vsako kulturno mejo.
Veliko lepih posnetkov ti seveda želi Barbi.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z besedami lepa in ne preglasna si zadel bistvo in na najlepši možen način opisal to galerijo.

Kot je bilo že omenjeno, na naših povezavah dobiš vse ostale odgovore o sliki in fotografiranju. Tukaj pa najdejo mesto tudi slike, ki mogoče niso tehnično popolne a nosijo sporočilo iz narave neprecenljive vrednosti.

Marko
_________________
svoboden kot ptica


Nazadnje urejal/a lujer 23.3 05, 11:18; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli, Joco, da si pravilno razumel nase prispevke, o zameri pa ni govora!

Citat ´lepa in ne preglasna´ je pa resnicno super!
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menim, da galerija dosega svoje bistvo "NARAVA IN SAMO NARAVA" in s tem spoznavanje narave v vseh pogledih in sem zelo vesel, da je tako. Marsikateri priročniki se ne morejo primerjati s tem, kar najdemo v tej galeriji, pa je v bistvu šele rojstvo te galerije.

Res pa je, da kaj hitro blekneš kakšno povsem nenamerno in nepotrebno, kar ti je naslednji dan, ko galerijo pregleduješ žal in se sebi čudiš, kakšen trap si bil, samo žal prepozno.

Rad pa bi opozoril ali prosil vse člane naslednje!!!!
Admin nam je omogočil, da sami lahko dodamo ali popravimo vse opise posnetka: audio/video posnetek, pravilno SLOVENSKO ime, KLJUČNE besede in tudi LATINSKO ime.
Ko so nas strokovnjaki, poznavalci podučili kaj smo sploh posneli, dejte to potem v opisu posnetka popraviti, da se po tem tudi ta posnetek pojavi v zahtevanem iskalnem nizu.
Če recimo iščem taščico in če v rubriki SLOVESKO IME niste vpisali taščica, pa v KLJUČNIH BESEDAH tudi pustili prazno, potem vašega posnetka iskalnik ne bo prikazal.
A ni to škoda, pa tako lep posnetek, pa ga ni ko ga nekdo išče!!?? Pa tudi če ni prav lep posnetek, pa vseeno prikazuje utrinek narave, je še vedno škoda, da ga ne najdemo, ne vidimo.
Že sedaj je čez 1000 posnetkov, ko jih bo 10.000, bo to kot loto, da bo kdo še videl ta vaš neopremljen posnetek.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
d5fa2084
Gost





PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj še jaz dodam. Pridružil sem se tej galeriji, ker ljubim naravo in ne maram ocenjevanj. Res, da objavljam med drugim tudi v e-Galeriji, ampak sam nikoli ne ocenjujem drugih, samo komentiram. Pa še to le pohvalno ali dobronamerno. Ocene mojim fotografijam pa mi nič ne pomenijo. Raje imam dobronamerne kritike.
K bistvu. Foto-narava je super, ker je vzdušje prijateljsko, netekmovalno,...
Tisti, ki se spoznate na posamezne vrste, jih prepoznate in veste za njihova imena, pa le popravite (dopolnite) nas laike. Verjetno ne bo nihče zameril, če bo izvedel latinsko ime ali kakšno drugo podrobnost za poslikano žival ali rožico...

Kar tako naprej...
Avtor Sporočilo
silvopst



Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:04
Prispevkov: 3
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem. Zgornji "Gost" sem bil jaz. Sem pozabil, da ne deluje avtomatska prijava. :oops:
_________________
LP Silvo
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da ne težimo z latinskimi imeni. Ta galerija pride prav ljubiteljem narave, strokovnjakom, profesionalnim fotografom in še komu. Zato je ime lokalitete zelo dobrodošlo pa seveda latinsko ime. Zakaj latinsko ime. Marsikdo je že spraševal, kje lahko izve o tej ali oni živali ali rastlini kaj več. Brez latinskih imen si ne bomo dosti pomagali, saj so na svetovnih spletih angleščina, francoščina, nemščina itd. Ne vemo, kako se reče na primer po angleško pikapolonici s sedmimi črnimi pikami, če pa med ključne besede napišemo coccinella septempunctata, se nam odpre toliko strani, da bomo čitali štirinajst dni skupaj, če nas bo zanimalo. Latinčina je mrtev jezik, a za vsako rastlino ali žival v vseh jezikih sveta enako. Če nas trenutno dosti ne zanima kaj več o fotografirani živali, nas bo morda kasneje.

Pa veselo v naravo, strokovnjaki bodo že dodajali latinska in tudi naša imena.
Barbi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 23.3 05, 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede urejanja in opremljanja slik z besedami kot je omenil Sodja bi dodal naslednje.
Ravno te dni urejamo album ptice. Zadnje tri strani ptic so že popravljene. Ureditev še ni dokončna. Borut mora še nekaj stvari preveriti in v kratkem bo jasno kako in kaj.
Da bomo slike opremljali po enotnem sistemu in bo tako preglednost najboljša, naprošam vse uporabnike za kak dan potrpljenja in potem bo vse jasno.

lp Marko
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...