foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 24.3 05, 10:10    Naslov sporočila: Plavčki - modro obarvane žabice Odgovori s citatom

Saj sem vedel, da mi ne boste dali miru :D :D :D :D , šalim se. Ja, te male žabice se dajo slikati in najti samo, če se masovno mrestijo, kar pomeni , da imajo idealne pogoje. Letos bi glede poplavljenih travnikov bilo OK, ampak je to še od stopljenega snega, torej je ta voda prehladna in ponoči je še vedno rahlo pod ničlo. Če se ne mrestijo masovno, jih ne najdeš in še hitreje zgubijo modro barvo. V navalu ženitve se jim da približati čisto blizu pa sploh ni problema, ker so najraje v plitvi poplavljeni vodi, kamor samičke odložijo mrest. zato je treba to početi z veliko pazljivosti in kulture opazovanja, da kar koli ne pohodimo. To moramo početi tako, da se sploh ne ugotovi, da smo bili tam. Ko niso obarvani, so zelo podobni sivki, no samička ji je vedno podobna, ker se ne obarva (glej mojo fotko obeh skupaj). Masovno so se mrestili leta 2001 in lani. Kaj več o teh žabicah vam bo prispevala Platijka, sem prepričan. Pa še to, kadar so se takole mrestili, je bilo normalno, nesušno in ne pretirano vroče poletje. Grem v bližino vasi Kalce –Naklo. Mislim pa, da bo letos slabo. Pa ne mislim strašiti, da bo spet sušno poletje.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 24.3 05, 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem bil v soboto v Krakovskem gozdu.
Zadeva je res, kakor pravis, veliko je bilo se ostankov snega, ogromno poplavljenih delov in o kaksnih zabicah niti sledu. Vsaj okrog lovske koce jih ni bilo videti. Zato pa toliko vec roz - kronce, zvoncki... prvi metulji, skratka zacelo se je.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 24.3 05, 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, Aleš, enkrat bova tam trčila skupaj, potem pa na pivo, laškega imam raje in v tistih koncih Uniona skorajda ni.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...