foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 12.12 12, 13:01    Naslov sporočila: Mnenja o objavljenih fotografijah Odgovori s citatom

Moja pripomba je namenjena predvsem Adminu...
V galeriji se je v zadnjih nekaj mesecih izrazito razpasla navada, da o objavljenih fotkah skoraj nihče ne napiše svojega mnenja ali ocene, ampak enkrat, dvakrat, trikrat klikne na poljubnega smeška, pa je opravljeno. Običajno je to "Speachless", če pa pomotoma pade poleg še kakšna beseda, je to "Krasna!", "Super!", "Dobra", "Všeč!" in še kakšna beseda, ki nič ne pove, ZAKAJ je ocenjevalcu prav ta fotka všeč.
Pravzaprav so bolj zgovorni tisti komentarji, ki jih ni, objavljena fotografija, ki ne naleti na noben odmev.
Kakšno je vaše stališče do tega pojava, Admin?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 17.12 12, 9:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar nekaj časa sem tehtal med možnostjo, da se ukine možnost 'komentarja' samo s smeškom, vendar sem se po posvetovanju še z nekaj člani na koncu odločil, da pustim tako, kakor je.
Tudi mene včasih zmoti ta poenostavljen način komentiranja, vendar je verjetno to boljše, kakor da bi množica fotografij ostala brez komentarjev.
Tako pa dobi avtor vsaj minimalno povratno informacijo (čeprav res minimalno), da je bila njegova fotografija opažena in nekomu všeč.

Ob tem je prav da ponovno zapišem še nekaj: galerija Foto-narava ni fotografska galerija, njen namen je v največji meri namenjen objavi posnetka objektov iz narave. Seveda je lepo, če ima takšen objekt (ptica, rastlina, sesalec, žuželka itd) tudi kompozicijsko dodano vrednost, ali pa ostrino, detajle ali kar koli kar je pomembno iz fotografskega pogleda.
Ker pa je Foto-narava začela s svojim delovanjem prav iz naravoslovnih razlogov in mnogo manj iz fotografskih, vztrajamo pri tem konceptu še danes. In seveda osnovno pravilo - bodimo prijazni, neprijaznosti je povsod drugje dovolj in preveč.

Ob neki priložnosti sem celo doživel zelo oster napad na ta naš koncept iz strani gosta, ki me ni prepoznal.
Vendar je bilo to pričakovano in verjamem da je takšnih žolčnih mnenj še veliko.
Žal se vedno več ljudi napaja s sovraštvom in neprijaznostjo, tako pač je.

Hvala za iskren zapis in pripombo, Milan, upam da sem odgovoril na vprašanje.

LP

P.S.: opravičujem se za pozen odgovor
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...