foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
falco
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 9:49
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 18.1 12, 14:19    Naslov sporočila: Logotipi proizvajalcev foto opreme Odgovori s citatom

Nakup svoje fotografske opreme sem vedno moral ob nakupu poravnati do zadnjega dinarja, marke, lire, šilinga, tolarja, evra, funta in dolarja. Proizvajalci le te niso mojih nakupov sponzorirali tudi s promilom nakupne vrednosti tako, da nisem dolžan oglaševati njihovih logotipov ob svojih fotografijah. Edino logotip Tehnooptike Smolnikar bi lahko opravičeno spremljal moje fotke. Prepričan sem, da večina članov Foto narave ni bila nikoli deležna nekih ugodnosti proizvajalcev foto opreme in ne vidim potrebe po oglaševanju ob fotkah. Če pa se je politika rdečih in rumenih v zadnjem času kaj spremenila, tega žal jaz ne občutim in še naprej varčujem (za novo igračo) brez upanja na rumeno sponzorstvo. :evil: Igor
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 19.1 12, 6:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za začetek - fotografija je last avtorja, podatki o njej pa so zapisani v EXIF informaciji, ki je informacija ostalim (nekateri člani ga brišejo), logotip, ki bo morda nadomestil vsiljive reklame na strani, pa je viden le neregistriranim obiskovalcem

Foto-narava deluje skoraj 7 let za uporabnike in goste. V tem času so registrirani uporabniki naložili skoraj 50 000 fotografij, ki jih je videlo skoraj dva milijona obiskovalcev, le ti pa so kliknili na fotografije že skoraj 13.500.000 krat.
Vseh teh sedem let sem vodil in financiral Foto-naravo popolnoma sam, pri urejanju pa mi je v posameznih kategorijah občasno pomagalo nekaj članov.

Ker se je moja finančna sposobnost v zadnjih mesecih drastično zmanjšala, sem upal na razumevanje članov pri poskusu pridobitve nekaj sredstev, da bi s tem bil obstoj Foto-narave možen še naprej.

Glede na reakcije do sedaj kaže, da to ne bo mogoče.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
falco
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 9:49
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 19.1 12, 8:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri postprodukciji s photoshopom se, pri shranjevanju datoteke v obliki ''Save for Web & Devices'', exif podatki izgubijo. Na tak način dobimo stisnjeno, majhno datoteko in ne gre za brisanje exif podatkov. No, če so proizvajalci kaj spremenili politiko in so pripravljeni odstopiti kakšno mikro drobtinico, se takoj odrečem honorarju v korist prijateljev narave. Aleš, logotipi nikoli ne bodo vplivali na mojo simpatijo do tvojega dela in foto narave. Kar se pa tiče oglaševanja in ljubezni do rdečih ter rumenih, ostaja nespremenjena. Lani sta dva švedska prijatelja menjala pro sistema po moji krivdi, pa rumeni niti hvala ne rečejo (kar pa tudi nikoli nisem pričakoval). Veliko sreče pri pogajanjih Aleš in ne prodaj se prepoceni. LP Igor
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...