foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Ptln



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:20
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: 08.3 09, 19:58    Naslov sporočila: Fotografiranje ptic Odgovori s citatom

Najprej lepo pozdravljam vse člane foruma.

Ker sem v fotografiranju ptic čisti amater(no saj tudi nasploh bolj resno fotkam šele od lanskega Septembra), me zanima kako naj privabim ptice na neko določeno mesto, ki bi si ga sam izbral, da bi jih lahko nato fotografiral?! Tukaj pa je že en velik problem...z mojim objektivom (70-300mm) mora biti ptica nekje 3 metre stran od mene, kar pa je zelo malo, saj po dosedanjih izkušnjah ptice kar zbežijo. Zato še enkrat sprašujem, kaj naj naredim...se zakamufliram? Kako? In pa nato še, kje se ptice najbolj zadržujejo? Na obrobju gozda, ali kje v notranjosti?

Aja, že kar nekaj časa nazaj sem po TV gledal, da je neki star možakar na svoj balkon dal neke flaške z neko tekočino, če se prav spomnim je bila sladkana voda?! In nato je bilo vsepovsod po balkonu polno ptic, ki so pile tisto vodo. Mogoče kdo ve za to?

Upam, da dobim odgovore in se že v naprej zahvaljujem zanje.

LP
Rok
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 09.3 09, 8:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen tudi ti!

Ptice boš privabil s krmilnico ali gnezdilnico, še najbolje pa je, da poskušaš ugotoviti njihove navade v naravi.
O tem je seveda na različnih mestih veliko napisanega, pa vendar so lastne iskušnje najbolj zanesljive.
Marsikaj lepega se da recimo slikati v mestnih parkih, kjer za ptice nisi nekaj nenavadnega, pred čem zbežijo.
Recimo v Ljubljanskem Tivoliju je predel imenovan 'tičji stan', kjer ti bodo sinica, plavček, brzglez ali ščinkavec celo sedli na roko po hrano. Približati se jim na manj kakor 5 metrov pa tam sploh ni problem, posebej v zimskem času.
Podobna lokacija je Ljubljanski grad ali živalski vrt, kjer so prosto živeče ptice največkrat brez strahu.
To so lažje variante.
Težje pa je seveda v predelih, kjer je človek redkost. Tam pomaga kamuflaža, prihod na prej ogledano mesto zgodaj zjutraj in veliko potrpljenja. V gozdu je pravzaprav še najtežje, tudi zaradi slabe svetlobe, senc, motečih elementov in višine posedanja ptic.
Zato je za začetek najboljši recept ugotoviti, kje ptice so, nato pa najti prostor za kamuflirano 'čakalnico' in jo v naslednjem jutru zasesti.

Potem pa lepo tiho prisluhni glasovom okrog sebe.

Prav v tem času, sedaj, je marsikaj najlaže, ker še ni listja, ptice pa se zaradi ženitve in priprave gnezd precej bolj ispostavljajo, kakor kasneje, poleti.

Pa lepe fotke ti želim!

LP
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Ptice Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...