foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 05.5 08, 9:54    Naslov sporočila: Uničen senzor Odgovori s citatom

:cry: Dobri dve leti imam svoj Canon EOS 350D. V tem času sem bil s samim aparatom zadovoljen, manj pa z vztrajnim nabiranjem prašnih delcev v sistemu ogledal, predvsem pa na CMOS-u. Pred časom sem si kupil komplet za čiščenje (tekočina in paličice) in prvič uspel za silo očistiti senzor. V nekaj mesecih se je spet nabralo toliko svinjarije, da mi je popravljanje v PS-ju vzelo ogromno časa. Zato sem se pred dnevi ponovno lotil tega posla in uspel - uničiti senzor. V mehkem delu čistilnih paličic sta se pojavila dva trda drobca in CMOS zdaj izgleda kot posnetek Marsove površine. Skratka - F U Č!!!
Pa te sprašujem, dragi Krucefix, kaj storiti. Ali se CMOS-i sploh lahko menjajo in koliko to stane. Samo zaščitno stekelce se verjetno ne menja, ali pač?
Zahvaljujem se ti za krute resnice o tej neumnosti, ki sem jo ušpičil.
Mislim, da sem nekoč v e-Forumu bral, da je vprašljivo, kaj se da in tudi splača storiti.

Če ima še kdo drug kakšno informacijo o tem, bi je bil vesel.

LP Milan :cry:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 08.5 08, 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

:cry: Hvala za obilico vaših odgovorov in nasvetov..! (A res?)
Pa pustimo to!
Danes sem od Fotomehanike dobil odgovor, da bi me menjava uničenega senzorja na EOS-u 350D stala 300€ plus čiščenje plus delo plus čakanje plus...
Ker moj Canon pridno spušča vase smeti že od samega začetka, pa moram upoštevati zato, da se bo to dogajalo tudi z drago obnovljenim aparatom, sem se odločil, da raje kupim nov aparat, verjetno Canona EOS 450D.

NASVET: Bolj zdravo in ceneje se je odločati za strokovno čiščenje fotoaparata, kot pa početi v lastni režiji. To namreč utegne biti najdražje čisščenje...

LP :x
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 13.5 08, 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

:P p.S.: OD DANES SEM PONOSNI LASTNIK NOVEGA CANON EOS 450D. Kupis sem ga preko spleta po izstavljenem predračunu od firme PC Goga s.p. iz MB za 650,00€. Seveda samo body, saj mi je od preminulega 350d ostala vsa steklovina in pomožna plastika.
Prvi vtis: dober... V kompletu ni bilo slovenskih navodil, pa tudi angleških ne. Moral se bom znajti z nemščino, frdamtnochmall!
Pravkar sem zajel sapo, da bi vam držal predavanje o čiščenju tipal, pa sem se premislil: vse že veste, kajne!?

Naj vam bo dobra luč!

Milan :oops:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 13.5 08, 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa prah pri 450-ki? Ne gre vanj?

Sam sem že čistil senzor, pa sem imel srečo (Nikon D70). Nič se ni slabega zgodilo. Sem pa s prstom obrisal kondenzirano vlago na medlici in prislužil lep košček vsebine denarnice.

Le da si zadovoljen ... to je bistvo.

Za slovenska navodila pa le pobaraj prodajalca. MORA jih priložiti artiklu. Ko prebere, koliko ga tak papir lahko stane, si ga priskrbi od kjerkoli.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 14.5 08, 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napačno sem napisal ime firme; imenuje se PC Giga s.p...
Možakar mi je po telefonu obljubil angleška navodila, pa mislim, da besede ne bo držal. Takole razmišljam: za 709,00€ od kakšne druge firme bi dobil takšen bodi, pa še slovenska navodila zraven. Ali so ta navodila vredna 59,00€, kolikor znaša razlika v ceni? Mislim, da ne!
Seveda je možno, da se bo v 450-ki tudi nabiral prah, čeprav ima vgrajeno zaščito za odstranjevanje prahu (vibracije in odstranjevanje statične elektrike iz tipala.
Bomo videli...
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
janbo



Pridružen/-a: Sob Nov 2011 18:45
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 15.1 15, 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam približno poldrugo leto star fotoparat Nikon D600. Že v preteklem letu sem na posnetkih opazil madeže. V foto servisu Beseničar so opravili notranje čiščenje senzorjev. Opravljeno je bilo zastonj, domnevno zaradi tovarniške napake (pojav oljnih madežev). V zadnjem času sem ponovno opazil madeže na posnetkih (na desni strani zgoraj , kjer je svetlejše ozadje (nebo itd..), kar je prav gotovo moteče. O tem sem seznanil omenjeni foto servis. Obljubljeno mi je bilo, da bodo naročili zaklop ter mi tega iz že navedenih razlogov brezplačno zamenjali. Vse skupaj (dostava in zamenjava zaklopa) naj bi trajalo približno tri tedne. Upam, da bo resnično tako.

V kolikor ima še kdo fotoaparat Nikon D600 in z njim že opisane težave, mu predlagam, da se poveže z navedenim servisom.

Lep pozdrav
Bojan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...