foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Jager



Pridružen/-a: Čet Jun 2007 14:44
Prispevkov: 2
Kraj: Gora

PrispevekObjavljeno: 15.6 07, 14:15    Naslov sporočila: Pomoč pri nakupu Odgovori s citatom

Živjo!
Kupujem digitalni fotoaparat in bi potreboval kakšen dober nasvet. Ker sem lovec, bi ga seveda najbolj potreboval za v naravo. Sedaj sem imel Sonyev DSC v1, vendar ima zelo malo zooma in mi ne koristi veliko. Malo sem pregledoval spletne trgovine in naletel na OLYMPUS SP-550 UZ. Nisem neki profesionalec pri fotolovu, vendar bi v gozdu vseeno rad posnel kakšno dobro fotografijo in me zanima če mi lahko ta fotoaparat to ponudi. Če ne, potem mi prosim priporočite kakšnega.

Se zahvaljujem za odgovore,

LP, Jager
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 16.6 07, 5:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Omenjeni Olympus je po vsej verjetnosti aparat, ki ga iščeš.
Ko sem ga preskušal, sem bil presenečen nad njegovo majhnostjo ob širokih možnostih.
Tudi večina testov je zelo pozitivnih, zamere ki jih omenjajo, pa niso tako hude, da bi odtehtale uporabnost.
Še največ objektivnosti boš videl TUKAJ , dpreview je kar se tega tiče zelo kredibilen.

LP
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Rudi



Pridružen/-a: Pet Jun 2007 20:55
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: 16.6 07, 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Druga možnost je Fuji 6500 ki ga na dpreview zelo priporočajo. Ima zoom in ročno ostrenje na objektivu, kar je precej bolj praktično kot s tipkami, občutno večje tipalo z malo šuma, kar pomeni da lahko uporabljaš višji ISO in s tem krajše čase osvetlitve, uporabno pri slikanju ljudi ali živali v gibanju, za malo bolj napredne je uporaben RAW, uporablja poceni AA baterije.

Tu so slike iz dpreview od Fuji 6500, škoda da je malo slik narave:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/page15.asp

Ko sem se odločal za malo boljši kompakt, so za moje potrebe ostali v ožjem izboru FZ 50, Fuji 6500 in Fuji 9600. Nabavil sem Fuji 9600, ker so jih v Leclercu ob 7. obletnici prodajali po ugodni ceni.

Tu so pa slike narejene z Fuji 9600, ki je cenovno nekje v rangu SP-550 UZ:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/page16.asp

So gotovo še zanimivi aparati in verjetno se bo našel še kdo s kakšnim dobrim predlogom.

Nekaj šteje tudi občutek, zato je dobro v trgovini vzeti v roke nekaj aparatov in ogotoviti kako nam "ležijo" v roki.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Jager



Pridružen/-a: Čet Jun 2007 14:44
Prispevkov: 2
Kraj: Gora

PrispevekObjavljeno: 17.6 07, 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za nasvete. Zdaj se skoraj ne morem odločiti. :)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...