foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
falco
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 9:49
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 10.12 06, 2:12    Naslov sporočila: Big Nick za Chuchubi Odgovori s citatom

Priprave na potovanje na drugi konec sveta so potekale več kot leto dni. V kratkem časovnem obdobju sva si želela ogledati deželo o kateri sva že dolgo sanjarila. Zavedala sva se časovne stiske, zato sva se temeljito pripravila in oblikovala načrtovano pot. Po končanih pripravah, ko sva le še nestrpno čakala na dan D, se mi je v podzavesti vedno večkrat porajala misel – ne smem se vrniti brez fotk kraljevega albatrosa in repne plavuti kita glavača.

Začelo se je nekega jutra na brniškem letališču kjer so v vetru poplesovale snežinke in sonce je sramežljivo kukalo izza oblakov. Še prijeten klepet s policisti, ki so se križali ob pogledu na RTG posnetek mojega foto-nahrbtnika in dvignili smo se nad oblake. Končno se je pričelo potovanje v deželo z imenom Aotearoa (dežela dolgega belega oblaka) – Nova Zelandija.





Po 20.000 km in 25 urah letenja, z dvemi postanki, sva stopila na tla dežele, ki jo je narava oblikovala z vsem svojim umetniški talentom. S slednjim se pohvali že na letališkem parkirišču v obliki cvetoče pohutukave.



Mrs Nature pa je moje škljocanje razumela kot, da ji želim ukrasti njene ustvarjene umetnine in mi je kar se da otežila nalogo – albatros in kit. Prevozila sva 5000 km po levi strani.



Prečila Alpe, prehodila puščavo in goščavo.



Se prebijala skozi vulkanska področja, kjer je svoj gnev izlivala na plano Mrs N.



Na Pacifiku sva s kajakom preveslala 30 km, kar je bilo na trenutke bolj adrenalinsko, kot naša Soča.



Znova in znova me je Mrs Nature preizkušala s svojo močjo ali sem ji sposoben ukrasti njena bisera. Meni pa se je naloga iz dneva v dan zdela težja. Dvakrat me je, z visoko plimo, premagala na Cape Kidnapers in Farewell Spit pri strmoglavcih :evil: .

In napočil je trenutek, ko sem se lotil kralja južnega neba. Izza vetrobranskega stekla je bilo idilično, vetrovno, pozno popoldne brez oblačka, ko se albatrosi z morja vrnejo v gnezdo. Ves evforičen odprem vrata avtomobila in naslednji hip mi jih veter iztrga iz rok. Grožnja ali opozorilo? Saj je vseeno, podal sem se v boj, kljub močno oteženem dihanju in solzah v očeh, ki jih je z vetrom priklicala Mrs Nature. Po tri urnem boju z vetrom, ki me je večkrat položil na tla, sem se prebil v avto z mislijo IMAM GA – severnega kraljevega albatrosa.



Preden sem odpeljal sem še zabrundal – jutri pa še enkrat, kakšna škoda, da sem monopod zaradi teže pustil doma (NAPAKA!!!!!). Mrs Nature pa mi je naslednji dan pripravila naslednje presenečenje. Veter je bil zelo znosen le albatrosov ni bilo!!! Pol sem pa, iz jeze, škljocal galebčke...... :roll:



Bolj ko sva se bližala Kaikouri, bolj me je glodala radovednost, kakšno preizkušnjo mi pripravlja Mrs Nature na Pacifiku. Po prispetju sva hitro izvedela, da barka že dva dni ni izplula na ogled kitov in naj poizkusiva drugo jutro. Zjutraj ob šestih nas je gruča entuziastov nestrpno pričakovala vest o odhodu na odprto morje. Želja se nam je uresničila in odpluli smo na Pacifik (edinkrat v tednu). Misis N. pa je še enkrat preizkusila iz kakšnega testa sem – pripravila mi je 2 do 3 in več metrske valove. Kite pa poskrila v globino več kot 1000 metrov. Na nemirnem Pacifiku je bil dosežek že to, da te ni odplaknilo s palube, jaz pa sem hotel več – fotko kralja globinskega potapljanja. Usmilila se me je in na gladino poslala kita, ki pa se je potopil brez značilnega dviga repne plavuti – kakšno razočaranje. Misel na povratek brez fotke repne plavuti sem si hitro izbil iz glave. Ne nikakor se ne predam, kot ostali na barki, ki so, zeleni, pred seboj držali vrečke. Končno je iz globin prišel Big Nick, se nadihal svežega zraka in se dostojanstveno potopil nazaj. Z zadnjimi močmi sem se odplazil s palube v barko z mislijo IMAM JO (fotko), čeprav je zvesti Nikon v ključnem momentu rahlo klecnil sva zadano nalogo uresničila.



Imam fotko, ki je trofeja le meni, ker vem v kakšnih pogojih sem jo naredil. Vem, da takrat, ko je Mrs Nature mila, lahko s srebrnimi škatlicami narediš mnogo boljše fotke. Vendar pa se sprašujem, kako bi v tistih pogojih uspeli Oskar in drugi mojstri, ali sem storil vse in kar najbolje izkoristil priložnost. Mrs Nature se je pokazala v vsej svoji lepoti in moči ter poudarila težo besede FOTO-NARAVA. Bilo je fantastično - v okolju kjer je vse novo in neznano so se presenečenja vrstila eno za drugim. Oh kako drugačna je Mrs Nature od naše gospe Narave in prav to je najbolj privlačno.

PS - Fotke kita verjetno brez Chuchubijinega vprašanja (galerija- kraljevi albatros) ne bi objavil.

LP, Falco
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 10.12 06, 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepa fotoreportaža s čudovitimi fotografijami!
V užitek jo je bilo brati in gledati fotografije, škoda da se konča- še bi gledal Mrs Nature.

LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 11.12 06, 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo Falco. Ti, ampak videti takole rep od kita je pa veličastno, še bolj skrivnostno kot celega. Super reportaža.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 14.12 06, 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nekaj trenutkov iz za navadnega smrtnika precej nedosegljivih krajev. Upam, da bo v foto-naravi predstavljena še kakšna lepa, nenavadna rastlina :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
chuchubi
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Maj 2005 21:21
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: 14.12 06, 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Le zakaj ne bi objavl zadnje fotke? Meni je super. Sploh me je zadeva v hipu prestavila nazaj v lepo preteklost. Mal se mi vsakič orosijo oči. Pa hvala ti za cesto skozi Mackanzie country z Mt. Cookom. Jest sem vidla samo oblake.

Tole bom šla gotovo še večkrat pogledat. Thanks!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Foto-zgodbice Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...