foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
luka



Pridružen/-a: Sob Feb 2005 14:58
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: 28.9 05, 13:53    Naslov sporočila: kače Odgovori s citatom

Čeprav gre sezona slikanja kač počasi h koncu, sem vseeno odprl to temo, kajti v forumu ni kaj veliko govora o kačah. Bodo pa nasveti prišli prav naslednje leto. Tu naj pišejo mnenja tisti, ki so že slikali kače (mlakarpe nam verjetno lahko pove veliko zanimivega o Meljskem hribu). Predvsem me zanima, kdaj je najbolši čas slikanja kač, kolikšna je še varna razdalja...vglavnem vse kar se tiče kač. Moji največji želji sta sliki laškega gada in modrasa! LP
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
metulj
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Sep 2005 17:25
Prispevkov: 12
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: 28.9 05, 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Moram priznat da je tudi moja želja slikati laškega gada, vendar še do zdaj nisem imel sreče.Mislim, da je že navadnega gada tukaj (na Štajerskem) težko najti saj je postal zelo redek (če se motim naj me kdo popravi).
Na Meljskem hribu je pa res kar precej modrasov, ker je del hriba precej zapuščen in težko dostopen, kar je verjetno vzrok za večje število teh prelepih bitij.A kljub precejšnjem številu modrasov je potrebno nekaj sreče, da ga dobiš pred objektiv, saj so tudi te kače precej plašne.
Kaj se pa tiče najprimernejšega časa za slikanje je pa to relativno težko reči.Najdemo jih od pozne pomladi do pozne jeseni (odvisno od vremena).Iz mojih izkušenj je najboljša ura nekje med 15.00-1700 popoldan in po moji statistiki jih je lažje slikat spomladi kot poleti, saj so spomladanski še precej okorni in počasni.
O varni bližini pa je sploh težko govoriti in mislim,da je potrebno najprej kače dodobra spoznat, njihovo vedenje in odzivanje na okolico šele takrat lahko določiš varno razdaljo.Drugače pa ti lahko povem, da je oddaljenost 1 metra popolnoma varno.Jaz sem modrasa slikal že na bližini 20-ih cm (macro) vendar to ne priporočam (na lastno odgovornost) saj je modras izredno hitra kača, ki kadar se počuti ogroženo bliskovito požene proti vsiljivcu, kar se pa lahko slabo konča za v našem primeru "fotografa"
Zaenkrat toliko, če sem lahko z odgovorom kakorkoli pomagal me veseli.Upam, da bo ta tema zaživela in si bomo razmenjali mnenja in izkušnje, saj več glav več ve.

LP mlakarpe
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
janč
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2005 20:57
Prispevkov: 12
Kraj: savinjaska dolina+štajerska

PrispevekObjavljeno: 24.10 05, 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam z mlakarpejem. Bi pa le še dodal (iz izkušenj), da je sredi poletnega dne, ko je sončna pripeka najhujše zelo težko naleteti na kačo, saj se kače, kljub temu da so mrzlokrvne živali oz. da potrebujejo za ogrevanje vir toplotne energije iz okolice, pred najhujšo pripeko tudi skrijejo v kakšno "luknjo", ker jim noben ekstrem ni po godu, zato so poleti za opazovanje primernejše jutranje ali tudi pozno-popoldanske (večerne) ure. Strinjam pa se, da je pomlad ljubiteljem kač najbolj naklonjena.
Glede razdalje pa, bolj kot lomastiš večja je razdalja :lol: ! Ja tudi sam bi si želel kdaj naleteti na laškega gada..... ja kateri ljubitelj kač oz. plazilcev pa ne :wink: , poleg tega pa bi rad srečal še močvirsko sklednico, ki je čedalje redkejša, za kar je kriv seveda človek (rdečevratke, krčenje življ.prostora,.....).
No ja sem pa izredno vesel slehernega predstavnika plazilcev ali dvoživk, katerega imam čast opazovati (v naravnem okolju seveda!!).
Takole tole je vse zaenkrat v mojem prvem prispevku na tem forumu, bi le še izkoristil priložnost in pozdravil vse ljubitelje narave :D !
lep dan, Janko SKOK
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Shogun
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Maj 2005 7:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 25.10 05, 7:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse tiste, ki si zeeeeelo želijo slikati Laškega gada ima moj kolega doma dva, samca in samico stara 1 leto, je pa iz Postojne, lahko bi se kaj zmenili. Seveda to ni isto kot slikati v naravi.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
janč
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2005 20:57
Prispevkov: 12
Kraj: savinjaska dolina+štajerska

PrispevekObjavljeno: 25.10 05, 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uff Shogun to je daleč od naših želja, narava je le narava, mislim, da lahko govorim v imenu vseh, vsaj upam! Predlagam boljšo rešitev, v Sloveniji ga je res težko najti, ampak malo bolj zahodno od nas pa je stvar že nekoliko lažja (glej atlas - http://www.gli.cas.cz/SEH/images/atlas/pdf/ophidia/vipasp.pdf ) :o .
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
metulj
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Sep 2005 17:25
Prispevkov: 12
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: 26.10 05, 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se popolnoma strinjam s tabo janč :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
c15fdb84
Gost





PrispevekObjavljeno: 30.10 05, 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za laškega gada (v Slo.) bo pa treba na Kobariški Stol. Žal opaženje/ulov ni zagotovljen :(

Lahko pa spomladi naredimo eno majhno ekspedicijo, sploh bi bilo dobro dobiti čim več podatkov o nahajališčih laškega gada pri nas :)
Avtor Sporočilo
janč
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Avg 2005 20:57
Prispevkov: 12
Kraj: savinjaska dolina+štajerska

PrispevekObjavljeno: 31.10 05, 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če resno misliš tole o ekspediciji se z veseljem priključim, ti samo sporoči :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...