foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 19.9 05, 9:19    Naslov sporočila: Slovo, a upam, da še ne prav ta trenutek. Odgovori s citatom

Mikemik, ti si kriv :P , da sem tole napisal. Tako si me zadel v srce z naslovom fotke v solinah - Nasvidenje poletje. Ja, poslavljamo se. Upal sem, da bo septemer lepši, saj je bilo vode daleč preveč . In kot je dajal Misfits, da bo pogrešal žuželke - jaz tudi, pa vse po vrsti tudi ostalo. Kako narava lepo porazdeli. Zgodaj spomladi se začno oglašajo ptički in pojo vse do konca junija. Na travnikih poje poljski muren tja do konca junija, nato začne čriček. Skratka vseskozi je polno življenja skozi vse mesece. Tolažim se s tem, da se bo narava odpočila, si preko zime nabrala novih moči. Kot pravi marsikateri star človek, ki mu je pravzaprav podarjen vsak dan ali mesec ali leto: Zbogom, hvala za vse in da bi zopet dožival naslednjo pomlad. Tu se spomnim Alenkinega citrončka. Mar nismo vsi, stari in mladi veseli, ko že januarja, če je toplo, zagledamo prvega citrončka, ki leti preko še čisto mrtvega travnika, le tu pa tam je kaka drobna cvetka. Upam pa, da bo še kaj lepe jeseni. Ali se bo že enkrat zlilo do konca ali ne ?
Kako pa vi, dragi fotografi in sodelavci te lepe galerije, gledate na take stvari ?

barbi.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
metulj
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Sep 2005 17:25
Prispevkov: 12
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: 19.9 05, 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se kar strinjal steboj, prihajajo dnevi ko bo vse več sivine in in vse manj živali, žuželk pa sploh nebo do pomladi.Vendar priša bo nova pomlad in stem spet novo življenje na travnikih in gozdovih, do takrat pa se bomo ljubitelji žuželk morali zadovoljiti z pokrajinskimi motivi in z živalmi ki ne prezimujejo.Mogoče imamo čas za razmišljanje o nakupu kakšnega novega fotoaparata ali opreme.Vse mine tudi ta čas bo minil...mogoče še prehitro.
Lep pozdrav od metulja (mlakarpe) :D
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
misfits
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Feb 2005 16:54
Prispevkov: 28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 19.9 05, 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene misel na zimo žalosti. Dnevi bodo kratki, noč bo dolga. To je bila šele moja 2. (in prva prava) sezona slikanja žužkov in s pomočjo vas sem se dosti naučil. Spomnim se dnevov, ko sem komaj čakal na žužke in bil vesel vsake čebelice, ki sem jo lahko posnel. Včasih sem šel tudi po dvakrat na dan slikat na travnik, videl sem veliko, zame do takrat neverjetnih prizorov v svetu teh malih živalic. No tudi te malo hladnejši dnevi (če ni dežja) , zjutraj ko sonce se prebuja in ko rosa travnike prekriva, grem z veseljem na travnik slikat žuželke, ko so še v kapljicah. No, kmalu bo zima, ampak se spomnim, tudi pozimi je bilo lepo. Ko je zapadel sneg in je sijalo sonce sem šel slikati zasnežena drevesa, snežinke, ledene sveče...tudi zima ima svoj čar a vedno se veselim pomladi in komaj čakam spet poletje. Takega poletja kot sem imel letos, verjetno zelo dolgo ne bom imel več, posvetil sem se le fotografiji in nisem imel nikakršnih drugih posebnih obveznosti.
No to sem malo bolj iz fotografskega stališča napisal.
Aja, pa čez zimo bom vse to obdelal kar sem posnel, ker sem vglavnem samo slikal obdelal pa bolj malo fotk.
Barbi, samo naslov si dal pa tak, da sem mislil, da se že ti poslavljaš in se odpravljaš na zimsko spanje :wink:

lp
Peter
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 22.9 05, 8:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni je pa tako, da me prva in tudi najmočnejša predzimska depresija zagrabi že malo pred 10 avgustom Takrat se začnemučiti za izpite in delati prek študenta. Čas za opazovanje narave( izleti, nabiranje in fotografiranje) se jako zmanjša. Čez slaba 2 meseca je sezone za večino kobilic konec :cry: . Seveda me po tistem datumu še kar dostikrat odnese v naravo ( kdaj tudi na primorsko).
Drug safer pa se zame začne ko nastopi poledica in zapade večja količina snega. Z preteklo zimo sem bil pa kar zadovoljen, saj je bil edino del marca malo bolj kritičen, pa tudi pomlad se je začela v redu.

Pa tudi sedanja sezona ni tako slaba. Srečal sem svojo najljubšo kobilico Saga pedo in še kar nekaj zame nevsakdanjih vrst. Konec avgusta se mi je uspelo prebiti na morje za nekaj dni.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 23.9 05, 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav presenečena sem, da lahko tudi nekateri fantje (oz. možje) napišejo tako ganljive besede razmišljanja o naši ljubi naravi, da imajo tako osebno - čustven odnos do nje. Res je, poletja je konec, vendar to še ni razlog za žalost in nostalgijo.

Tudi meni sta pomlad in poletje najlepša letna časa. To je izbruh življenja, ki se iz dneva v dan spreminja in nam na obraze riše začudenje in potem, ko smo se naučili nečesa novega, smo kar nekako notranje zadovoljni. Še posebno lepe občutke nam povzroča možnost, da lahko svoja opažanja s pomočjo tehnologije delimo z bližnjimi in daljnimi znanci.

Sedaj pa je na vrsti jesen. Pomislite na čudovito mavrico toplih barv, ki nam jo bodo kmalu ponudila drevesa, predno se bodo poslovila od svojih listov: od rumene preko rdeče je do rjave lepo število barvnih odtenkov. Pa tudi dežne kapljice nam včasih lahko pričarajo prizor, vreden občudovanja. In pozneje še zima: od kristalčkov slane na suhih rastlinskih oblikah, preko padajočih kosmov do belih poljan in zaledenelih potočkov...

Ker bodo izleti v naravo krajši, pa bo marsikdo mogoče našel več časa za klepet na forumu :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...