foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 13.6 05, 12:26    Naslov sporočila: Kraj nastanka fotografije Odgovori s citatom

Meni nekako manjka še eno polje za vpis pod fotografijo in to je kraj nastanka fotografije.

Verjetno še marsikoga zanima, kje je nekdo slikal metulja, zajca, rastlino, lai karkoli drugega. Kraj se mi zdi pomeben in velikokrat bi kar vprašal avtorja kje je slikal to pa to, pa se mi ne da 100x isto spraševati.

V glavnem predlagam, da se doda še eno polje za vpis kraja nastanka fotografije, ki bi podatke o fotografiji vsekakor naredilo bolj kompletne.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Shogun
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Maj 2005 7:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 6:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam! Naj bo obvezno polje.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 7:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog je vsekakor za razmislek in verjetno ga bo možno realizirati. Trenutno je sistem'c precej zaposlen (izpiti) pa bomo morali malce potrpeti...

Bi pa predlagal v razmislek: v dveh primerih opisa lokacije do sedaj, smo bili kritizirani. Nekateri objekti na slikah so menda varnejši, če za njih ve čim manj ljudi. Primer, ki sem ga ob tej priložnosti izvedel, je bila kraja orlovih jajc (vendar to ni NAŠ primer!!!), ki dosegajo na trgu neverjetno ceno nekaj deset tisoč €... Tat je podatke našel na internetu.

Moj predlog je, da se rubriki 'kje je slikano' doda opozorilo 'NE dodajajte za ogrožene vrste!'
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Shogun
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Maj 2005 7:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 7:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na internetu se žal ali pa na srečo najde vse! Kdor je le malo vztrajen in iznajdljiv bo prej ali slej našel tisto kar išče, zato se mi zdi to nepomembno.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 8:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se strinjal z Alešom. Pri nekaterih redkih najdbah je mnogo bolje povedati približno lokaliteto. Na primer, ali živi vidra na Ljubljanici. Odgovori so zaviti v meglo in to je mnogo bolje. Tudi s stališča vznemirjanja živali je tako boljše.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 9:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu se z našo pristnostjo lahko najbolj vznemirja gnezdeče ptice in legla mladih živali.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lokacija slikanja se mi zdi pomembna, ker tako za nekatere vrste izveš, da so tudi tam, kjer prej niso bile razširjene. Za ogrožene vrste pa se lahko napiše "širša" lokacija, ni potrebno, da se napiše točno kje je. Lahko napišeš vsaj, da vem če je bilo slikano na Obali ali na Krasu...

Kar se tiče planinskega orla, pa ni ravno lahko najti gnezdo, če ne več točno kje je. Ve se recimo, da gnezdi na Kraškem robu. Sam sem pred dnevi opazoval samo enega in nisem šel za njim gledat če gnezdi in kje gnezdi, če sploh. Sem pa slučajno videl najprej eno pred tedni, potem pa večkrat par smrdokaver, ki tam gnezdijo. Brez skrbi lahko povem da so blizu Zazida, pa jih ne bo nihče našel. Ker se držita v glavnem na tleh in ker je visoka trava, če ne veš točno kje sta jih ne najdeš niti približno.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 14.6 05, 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hister, prav to mislim. Ogrožene in redke zadeve, ki so občutlivejše, povemo širšo lokacijo, pa je. Če pa nočemo, pa tudi prav, namreč ne vemo, kdo bo to ponucal in v kakšne namene. Za tistega, ki res to potrebuje za poštene namene, lahko zve tudi po zasebnem sporočilu. Lahko pa se zgodi tudi takole: Ko pridejo popravljat v naše stanovanje sicer pošteni ljudje, se bo nekoč nekje eden od njih zagovoril (na primer v bifeju), pri sosednji mizi bo nepridiprav slišal, da imajo tam tako in tako bogastvo in bo lepo prišel na neželjen obisk. Večina vlomov se dogaja tako. Sicer pa je absolutno dobrodošla informacija nahajališča.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 15.6 05, 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strinjam se, da bi dodajali okvirno področje najdbe rastline oz. živali. To je pri nekaterih rastlinah obvezen podatek, če hočeš določiti vrsto. Nekatere vrste so si med seboj zelo podobne, a če veš, da določena stvar raste samo na določenem področju, je veliko enostavnejše določiti oz. si brez tega podatka mrzel. Pri rastlinah so pomembne še lastnosti rastišča (vlaga, gozd ali travnik ipd., nadmorska višina...).
Zato priporočam, da tisti, ki ni siguren glede določitve ali sploh ne ve, kaj je slikal, navede čimveč podatkov.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
borut
Bug catcher


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 8:58
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 16.6 05, 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Polje je dodano!

lp

Borut
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 16.6 05, 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlično Borut.
lp
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 17.6 05, 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

super Borut, meni je ta podatek manjkal.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Dare



Pridružen/-a: Tor Maj 2005 10:17
Prispevkov: 3
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: 22.6 05, 6:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tudi meni je všeč da vem, kje je fotografija nastala. Rad namreč odkrivam nove zanimive foto lokacije. Pa še nekaj: zelo bom hvaležen za informacijo, kje so Hraške mlake ...
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...