foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Evelyna



Pridružen/-a: Sre Jun 2005 22:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: 16.6 05, 9:20    Naslov sporočila: Kateri fotoaparat? Odgovori s citatom

Živjo!
Sem nova tukaj. Odločam se za nakup digitalnega fotoaparata. Sedaj imam zelo star fotič od nonota ( Pentax ), pa nima fleša. Najprej sem mislila da bi kupila samo fleš, pa je pomoje bolje, če kupim kar novega in po možnosti digitalnega. Všeč so mi Olympus C-5060, Fujifilm finepix S7000 ali 5500, 6000..., pa Pentax ist datum, samo ta ni digitalen. Kaj priporočate?? Sem šele začetnik. Cenovni razred imam pa do cca. 120.000sit!
Hvala za pomoč!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Rob
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 21:04
Prispevkov: 17
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: 16.6 05, 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

:idea: Živijo Evelyna
z digitalno fotografijo se ukvarjam že kar precej let. Z Olympusi sem zelo zadovoljen, če se odločiš za Olympus C-5060 ne boš nič pogrešila.
LP Rob
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Evelyna



Pridružen/-a: Sre Jun 2005 22:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: 08.7 05, 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!
Ta Olympus je kar v redu. Pa je mogoče malo predrag. Odločila sem se, da ne dam več kot 100 jurjev. Kakšen je pa ta Canon EOS 300 KIT. Videla sem ga v Hartlauerju v Cityparku, pa je 70 jurjev. Zagrela sem se pa bolj za Fuji Finepix S 5500. Če ima kdo ta fotoaparat me zanima kakšen je?
Hvala za pomoč!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 09.7 05, 6:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hojla!

Evelyna, o Fujiju je bilo slišati vse dobro, Canon, ki ga omenjaš, pa je analogen.
V tvojem cenovnem razredu je kar nekaj izbire, vedno pa velja razmisliti za kaj ga boš največ uporabljala.
Ne razumi me narobe, vendar je za take nasvete še najboljši forum E-fotografije ( http://www.e-fotografija.com/forum/index.php )
Dekleta in fantje tam ti bodo hitro nalili čistega vina, le osnovne podatke o željah in pričakovanjih jim moraš napisati.
Res je, da se bodo verjetno hitro zaklepetali v detalje, ampak to je treba razumeti.

V nadaljevanju pa gre takole: dobila boš v razmislek dva, morda tri aparate, za katere je treba ugotoviti, če so OK

Stran, ki ti ponuja možnost ugotoviti kaj je predvsem narobe s katerim od njih je dpreview.com ( http://www.dpreview.com/ ), tam poiščeš opis svojega izbora in pričneš s pregledovanjem mnenj uporabnikov - samo negativne dele! Če vidiš, ga se jih več pritožuje nad stvarjo, ki bi motila tudi tebe, potem je jasno...
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Evelyna



Pridružen/-a: Sre Jun 2005 22:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: 09.7 05, 9:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
c14df2ce
Gost





PrispevekObjavljeno: 11.7 05, 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hojč!

Tudi jaz že nekaj časa omahujem glede izbire novega digitalca, rada bi pa veliko za malo denarja :shock: :D Ker vem, da to ne gre, se je težko odločiti za pravega, mogoče ti bo v pomoč tudi neka reklamna revijica od MIXI FOTO. Tam so opisi digitalcev po firmah, tudi cene so zraven in še marsikaj uporabnega. Imajo tudi svojo internetno stran.
Avtor Sporočilo
c3fad0ee
Gost





PrispevekObjavljeno: 12.7 05, 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla!
Pri mojem HP945 pogrešam močnejši makro in nujno stabilizacijo slike. Nikakor se ne morem odločiti med S2 in H-1, kljub temu, da sem prebrskala pol spleta. :roll:
Pri Sonyju omenjajo večjo ostrino, malo bolj nerealne barve in boljšo baterijo, pri Canonu pa malo slabšo kvaliteto slike in v plus vrtljiv display! :?: Nujno rabim še kakšen namig... :idea:
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 15.7 05, 9:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bomo videli s čim se bo izkazal Samsung PRO 815. Ima 15x zoom,(28mm-420mm), makro območje med 50mm-100mm. Če je to res v Leica formatu(36x24mm), potem bi pri goriščnici 100mm, lahko slikali objekt z razdalje 20cm in bi dosegli pravi makro(1:1).



Seveda pa je najpomembnejša kvaliteta slike.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
c15feb52
Gost





PrispevekObjavljeno: 15.7 05, 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ga že opazila, ampak bolj kot laik bom raje prepustila mnenja in sodbe ostalim... :)
http://www.dpreview.com/news/0506/05060202samsung_pro815.asp#press
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...