foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Lukka



Pridružen/-a: Pet Sep 2005 10:05
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 03.10 05, 10:28    Naslov sporočila: pavijani Odgovori s citatom

Živijo,

opazil sem, da je moja fotka "Trop dželad" opremljena s ključno besedo "rdečeprsi pavijan". A je to pravilen slovenski izraz za dželado, ali za rod Theropithecus?

Lp,
Luka
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 03.10 05, 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Pravilniku o označevanju živali prostoživečih vrst piše v rubriki slovensko ime - dželada in ne rdečeprsi pavijan.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 03.10 05, 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!

Ko sem urejal sesalce po sistemu (placentalni s., primati itd..), sem k fotografiji Dželad poleg poddružine in družine vpisal še ime "rdečeprsi pavijan", ker sem zasledil tudi to ime. Slika ima pod imenom za slovensko ime še vedno "dželada". "Rdeči pavijan" sem dodal samo pod ključne besede le dodatno, če bi komu to olajšalo iskanje te slike. Pravilno poimenovanje pa je kot že rečeno "dželada" kot je zapisano v oknu za slovensko ime.


Lep pozdrav Dan

PS: Pa še enkrat pohvala za imeniten posnetek!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...