foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Dubi



Pridružen/-a: Tor Sep 2005 6:51
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: 20.9 05, 9:11    Naslov sporočila: Canon S1 IS in ... Odgovori s citatom

Živijo jaz sem na forumu.
Lastim si Canon PS IS S1. Za rojstni dan sem dobil dalnoged monokular s stojalom (60x povečava s stojalom-kot na sliki). Zaraven je še adapter z navojem za zrcalno-refleksni fotoaparat. Adapter se našraufa na dalnogled. Sam rabim nek adapter, da bi lahko Canona gor pritrdil. A se da kaj v SLO nabavit-nekej enostavnega, da se ntakne na fotoaparat in našrafufa na dalnogled? Ali pašejo-optično Tasco daljnogled pa Canon S1?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 20.9 05, 9:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Za nastavke ne vem, lahko pa ti dam nasvet, kako ugotoviti če se optiki ujameta:

aparat privij na stojalo, če ga nimaš, pa postavi na stol vrečko soje ali graha. Za prvo silo je tudi vrečka sladkorja dovolj dobra. Tako boš lahko nastavil aparat natančno v smeri okularja in boš videl, če gre. Morda bo pri širokem kotu (brez zooma) viden obroč okularja, pri 2x zoom-u bi pa moral izginiti. Če bo še vedno slika aparata zajemala večje območje od okularja, potem ne bo šlo.

Šele po tem poskusu se ti izplača iskati možnosti adapterja.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...