foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.2 05, 8:57    Naslov sporočila: Kaj in kako uporabljamo... Odgovori s citatom

Skoraj zagotovo večina pozna digiskopijo. Če je ne, potem je detaljno opisana na straneh Ixobrychus-a, povezava je TUKAJ

Uporabnost posameznih modelov teleskopov pa je večini od nas neznanka.
Zato predlagam razgovor na to temo, verjetno zanimivo tudi za potencialne bodoče uporabnike.

Moje iskušnje so v osnovah vezane na Bresser 77, nekaj malega tudi na Celestron 80 UltimaED, v zadnjem času pa uporabljam Zeiss 85T*FL
Seveda je Zeiss vodilni, žal tudi pri ceni :cry: :cry:

Kaj pa ostali?

LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 14.2 05, 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, jest imam tudi Zeiss 85T*FL in fotkič Sony DSC-F 707 ( sem mislil, da imam makino :( ), pa vam povem, da je zelo težko narediti dobro fotko, saj moram porabiti ves 5x zum, pa tudi malo digitalnega, da pridem ven iz kroga, to je kar 7-8x zum skupaj. Boh ne daj da bi pihal veter, svetlobe mora biti tudi dovolj, sicer se lahko spokam domu za peč.

Vprašanje! A obstaja kakšna varianta, da ta aparat montiram direktno na spektiv brez okularja?? Vem, da se dobijo ti nastavki, ki odlično ( baje ) delujejo na zrcalno refleksnih aparatih. Predvidevam, da bi bila slika obrnjena na glavo, samo se bojim da ni samo to :evil: .

Kaj menite, da pozabim na ta aparat in malo pretegnem denarnico ( žal jo je napadla huda gripa in bo dren :? ) ali pa je kakšno upanje!??
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.2 05, 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To da slikaš s Sony-jem (ki je po mojem mnenju vrhunska zadeva) preko spektiva je resnično uspeh. Sam sem poskušal z HP945 in Minolto 7i, vendar ni šlo.
Lahko rečem, da so tvoje fotke prav zaradi tega še toliko več vredne!

Ker pa meni žilica ne da miru, sem naredil še en preskus:
-na istem objektu kakor včeraj, sem škljocnil še z A40 in rezultat je tukaj:

primerjava Canon A40 in Nikon,(Canon je levo, oziroma zgoraj)


žal, pogoji pred nekaj minutami niso bili isti, kakor včeraj, pa je tudi primerjavo treba vzeti z rezervo.
Kljub temu - A40 dobiš že za slabih 30 jurjev ali pa še manj in to sploh ni edina možnost...
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 14.2 05, 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Vprašanje! A obstaja kakšna varianta, da ta aparat montiram direktno na spektiv brez okularja?? Vem, da se dobijo ti nastavki, ki odlično ( baje ) delujejo na zrcalno refleksnih aparatih. Predvidevam, da bi bila slika obrnjena na glavo, samo se bojim da ni samo to .

Veliko sem pregledal internetnih strani o digiskopiji, a tega kar ti sprašuješ res nisem nikjer zasledil. Sploh je digiskopirabje z digitalci z večjo prednjo lečo zelo težavno. Zato moraš ti uporabiti toliko zuma, da sploh lahko fotografiraš.
S sony-ji dosegajo lepe rezultate v digiskopiji z modelom DSC-W1. Veliko se pričakuje od novega modela DSC-W5.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 14.2 05, 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ta s Canonom sploh ni tako slaba, čeprav je Nikonova precej bolj kontrastna, živa. Fant, ampak ti maš teh aparatov ko listja v jeseni!!

Torej, da pa bi zadevo montiral direk, brez okularja definitivno odpade ali pa je mogoče še kakšen al pa le??? Mogoče je pa to že kdo probal. Če obstaja samo majhna možnost, sem toliko trmast, da se ga lotim sam delat. Za probo tacga, da se lahko goriščnica spreminja. Malo drejarije, pa je. Samo a je vredno???

Ampak tale naš Admin je tolk skrivnosten, sploh noče izdati vse naenkrat " in to sploh ni edina možnost...". Si me privezal kot ribo na trnek. Le kaj naj bi to bilo!????

Lujer, a bi ti rad, da se mi sfuzla. Pa ta nov model, pa un prima aparat, jest pa tak grozen žulj v žepu, saj veš. No, mal se hecam ampak fajn bi pa bilo, če bi bilo.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 15.2 05, 6:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, Sodja, res se je 'nabralo' kar nekaj aparatov v teh letih.
Montaža direktno na osnovo teleskopa, je veliko vprašanje. To je tudi meni izgledalo dobra varianta za HP945, s katerim bi zanesljivo lahko naredil čudovite fotke, aparat sam je namreč sposoben marsičesa in predvsem - odpušča skoraj vse 'grehe' uporabnika. Pa ni šlo, goriščnice se niso ujele. Zato se bojim, da tudi s Sony-jem ne bo dosti bolje. Vendar vseeno poskušaj, kar tako ročno, preden začneš z drejarijo. Če boš na LCD dobil vsaj približno dobro sliko, potem je možnost. Vendar pazi na prah!

To z drugimi možnostmi sem mislil na precej širok izbor digitalcev podobnih karakteristik. Moje iskušnje do sedaj kažejo na to, da so trije pogoji za začetek možnosti:
- kratka macro razdalja (najmanjša oddaljenost) ki mora biti pod 6-7 cm
- majhna prednja leča aparata
- zoom do največ 4x, manj je bolje.
Ob vsem naštetem je seveda zelo uporaben vrtljiv zaslon. Vse kar je potrebno v nadaljevanju, je možno prilagoditi, od nosilcev, adapterjev in sprožilcev.
Sam recimo pripravljam možnost uporabe VCR kamere na spektivu. Trenutni rezultati so vzpodbudni.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 15.2 05, 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro Aleš, najlepša hvala za tvoj trud. Bom poskusil in poročal. Najprej bom mal inproviziral in če bo kaj kazalo, bom navalil na drejarijo.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Vodomec



Pridružen/-a: Čet Maj 2005 16:50
Prispevkov: 2
Kraj: Prvačina

PrispevekObjavljeno: 13.5 05, 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
S sony-ji dosegajo lepe rezultate v digiskopiji z modelom DSC-W1


Jaz imam sony DSC-W1, vendar ga ne uporabljam za digiskopijo saj nimam dovolj kvalitetnega teleskopa. Kaj pa le poskusim. Mislim da si bom čez čas ( bo kar dolgo) kupil Zeiss 85T*FL. In z njim digiskpiral. Je sony DSC-W1 za digiskopijo primeren, kot praviš je. :D
_________________
Ivan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 13.5 05, 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vodomec oglasi se kaj. Bova tega Sony-ja preizkusila na zeiss-u.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Ishizu



Pridružen/-a: Ned Jul 2005 15:37
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 06.8 05, 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa uporabljam fotoaparat Lumix Panasonic DMC-FZ10. Aparat ima zelo velik objektiv, 35mm. Že dolgo razmišljam o nakupu teleskopa in zato sprašujem, če obstaja kakšen teleskop, na katerega bi lahko priključila tako velik objektiv! Mi lahko pomagate?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 06.8 05, 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Bojim se, da ima tvoj aparat optiko take vrste, ki ni združljiva s teleskopi. Popolnoma zanesljivo to seveda ne morem trditi, dosedanje moje iskušnje na tem področju pa so pokazale, da je vsakršen zoom preko 4x preveč.
Kljub temu ni za obupat, kakšen poskus bi se dalo naredit (po dogovoru), možnost preskušanja v širšem smislu pa bo v delavnici digiskopije, kjer bomo imeli na razpolago več različnih teleskopov. Delavnica bo v okviru 'Digitalne akademije' , povezava pa je:
http://www.digitalna-akademija.com/delavnica_digiskopija.html

Vendar, kot sem že dejal: upanja za Panasonic FZ10 je silno malo. Žal. :cry:
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Dare



Pridružen/-a: Tor Maj 2005 10:17
Prispevkov: 3
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: 18.8 05, 8:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem !!

Kateri aparat bi bil najprimernejši za digiskopijo skupaj z Celestron 80 UltimaED ?




Hvala za nasvete , predloge ...


Dare
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 18.8 05, 8:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dare:

Ko sem testiral omenjeni spektiv, ki je mimogrede zelo kvalitetna zadeva, sem uporabil Nikon CP 4500 in Canon a80, slike so bile v obeh primerih popolnoma primerljive.

To pomeni, da bi verjetno lahko uporabil tudi kakšnega od novejših Canon-ov serije A, morda tudi Olympus 5060 ali 7070, čeprav za slednjega malo dvomim.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...