foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 27.6 05, 17:39    Naslov sporočila: Datum in čas posnetka Odgovori s citatom

Zanima me, zakaj pri nekaterih slikah obstaja, pri drugih ne. Ko nalagam sliko, ni polja za vnos tega podatka. Najprej sem mislila, da je tako le pri slikah, ki niso originalne ampak popravljene v grafičnem programu (npr. izrez), potem sem videla, da ni to vzrok, saj nobena ni originalna zaradi omejitve pikslov in velikosti v KB.
Vsaj datum bi bil koristen podatek pri vseh fotografijah.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 27.6 05, 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je v zapisu EXIF. Če se je ta ohranil, oziroma če ga aparat vpiše, potem podatek je, če ne ga ni.
Nekateri programi kljub spremembi velikosti, izrezu ali retuši EXIF ohranijo, drugi ne. Najbolj izrazita pri tem sta Adobe PhotoShop, ki vedno ohrani vse podatke in pa Jasc-ov PaintShop pro, ki jih briše že pri spremembi kontrasta.

Sistem'c pravi, da bi bilo možno kaj narediti, vendar šele po nalaganju slike, torej po opciji 'popravi'.

Vendar so sedaj izpiti in bo treba malo potrpeti...
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 28.6 05, 7:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno tako tudi program za odstranjevanje šuma Neat Image pobriše vse exif podatke.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 29.6 05, 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj mi je jasno, saj uporabljam Paint Shop pro...

Hvala za pojasnilo!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 03.7 05, 8:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alenka tudi sam uporabljam PSP.
Če hočeš, da vsi EXIF podatki ostanejo vpisani, ukaži "window/duplicate".
Tako imaš dve fotiki. Eno samo zmanjšaš na velikost, ki ji boš uploudala v galerijo, drugo popravljaš in ko je urejena, jo zmanjšaš in skopiraš v tisto prvo. V prvi so ostali vsi podatki EXIF vpisani.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 15.8 05, 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj drugega: čas dodajanja slik in komentarjev v galerijo je približno za četrt ure naprej. Ni panike, ampak včasih malo čudno pogledaš, ko vidiš "v prihodnost".
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
smara



Pridružen/-a: Čet Nov 2005 8:10
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: 23.2 06, 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar precej slik je, kjer je datum posnetka nenavadni. To sem opazil, ko me je zanil datum kdaj je bilo slikano. Konkretno: kuštavi jeglič, pa je datum posnetka februar 2006. Verjetno je to datum obdelave, korekture slike. Meni pri izrezu ne zabeleži datuma obdelave, napišem pa datum posnetka pri kraju. Ker to galerijo gleda mnogo obiskovalcev, verjetno jih ti podatki tudi zanimajo, mislim da bi morali pisati prave podatke.

LP Marjan (Smara)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 23.2 06, 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Datum posnetka je dodan avtomatsko, program prebere informacijo in jo vpiše. V večini primerov gre za tako imenovan EXIF posnetka, včasih pa tudi datum predelave, skeniranja ali kakšnega drugega načina zajetja slike.
Verjetno si opazil, da datuma ne moreš vstaviti ročno in tudi v administrativnem načinu nimam te možnosti.
Edina možnost bi bila korektura direktno v kodi programa, to pa je kar precej dela. In ne nazadnje, treba bi bilo za vsak primer posebej vedeti kaj naj se spremeni.

Mogoče bo treba dodati še eno možnost vnosa za take primere...
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
smara



Pridružen/-a: Čet Nov 2005 8:10
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: 24.2 06, 6:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam kar nekaj slik na galeriji, ki so bile skenirane in obdelane v Photo schoopu, pa mi avtomatsko ne vzame datuma obdelave, (program vpiše podpičje) pa datum vpišem pri kraju nastanka posnetka, zakaj je tako ne vem.


LP Marjan (Smara)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...