foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
c14df5ae
Gost





PrispevekObjavljeno: 26.7 05, 21:26    Naslov sporočila: koliko slik letno posnamete(približno) Odgovori s citatom

zanima me koliko slik cca posnamete na leto,vem da to število ni vse in da ne pomeni da je zaradi velikega števila slik tudi večje število kvalitetnih....

jest sem v digitalni fotografiji masec manj kot leto dni in se približujem številki 5500. je to veliko?? ali zelo malo??
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 26.7 05, 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem ravno premišljeval o tem, lani sem jih malo pod 50 000, če bo šlo vse po načrtih jih bo letos še malo več :P . Če imam čas naredim več variacij na isto temo, pa potem doma vidim katera izpade najbolje, če nisem že zunaj prepričan. Če mi je kakšen motiv posebej všeč, pa ga slikam še na Dia-film.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
c14d8c4e
Gost





PrispevekObjavljeno: 26.7 05, 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hojč,

uuuuuuuuu a tolko jih našklocate :!: :?:
jaz jih naredim veliko manj ker nimam digitalca. ampak sem si ga letos za dopust sposodila in naredila 170 fotk (in nekaj jih je celo ratalo, vsaj zame no) :D mislim, da nas ta občutek, da lahko v miru pregledamo fotke pred računalniškim ekranom, kar spodbuja, da fotografiramo več, saj jo tako ali tako, če nam ni všeč brez kakršnih koli stroškov enostavno zbrišemo.

lp vench
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 27.7 05, 9:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa vas sprašujem še nekaj drugega. Koliko fotografij je uporabnih. Pri digiskopiji se ta številka suče okrog 10%, če imaš zelo srečen dan. No, verjetno se Admin in ostali, ki uporabljajo novega Olympusa s tem ne bodo strinjali. Upam, da res in me zelo zanima ta podatek.
lp Marko
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 27.7 05, 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih naredim približno 1000+/leto, no sicer imam digitalca dobro leto( od maja lani).
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
misfits
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Feb 2005 16:54
Prispevkov: 28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 27.7 05, 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih zadnjih 7 mesecev delam konstantno 2000 na mesec. Ampak to je število kolikokrat pritisnem na sprožilec (ker mi program šteje posnetke). Pri makrofotografiji je tudi nekaj odpadka. Slikam v RAW in včasih naredim tudi po 30 slik enega žužka ali še več, potem pa samo boljše obdelam.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
ro-bi
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 23:25
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: 27.7 05, 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V enem letu sem 20.000 x pritisnil :lol:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Rob
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 21:04
Prispevkov: 17
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: 28.7 05, 8:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marko, če ti uspe napraviti 10% dobrih digiskopij je to že odličem rezultat. Meni ne uspe priti do 10%....zodovoljen sem že z 3-5 %. :D
Mnogokrat dnevno naklikam po nekaj sto digi-fotk , ko ugotavljam - iščem najbojše nastavitve, tu so somo "procentki"...

LP, vsem Rob
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 28.7 05, 8:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rob, 10% je bilo rečeno tako na hitro. To je že zelo velik uspeh. V bistvu me je zanimalo, če je z novim Olympusom ta procent kaj višji?
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 29.8 05, 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih škljocnem kakih 1000 na mesec, tako od oka. Od tega je uporabnih veliko. Dobrih pa bolj malo, tam kakih 20%. Pri digiskopiji pa kake 2% uporabnih, dobrih pa še manj.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 02.9 05, 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dveh letih sem naredila 5000 fotk. Neuporabnih (predvsem slab fokus, sem in tja tudi prežgane svetle površine), je okoli 5-10%.

Nazadnje urejal/a alenka 04.9 05, 17:40; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 03.9 05, 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

His, a ti tudi digiskopiraš ???
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 04.9 05, 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Letos sem imel malo slabši pridelek. Vzrok za to je, da sem večino leta prezivel v tujini, da ne omenjam čebelarjenja, ki mi je vzel ostali prosti čas. Upam, da bom imel čas vsaj nekje novembra, da se bom bolj aktiven na forumu in da bom dodal še tiste fotografije, ki jih sedaj ne utegnem. Zjutraj grem namreč spet na Dunaj in me do Novembra ne bo. Čestitam pa vsem za zelo lepe fotografije.

LP. Joco

P.S Vseeno sem pa naredil okoli 1000 posnetkov na mesec, tako da ne lenarim. :D
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 05.9 05, 9:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih naredim cca 100/teden, morda je to tudi posledica, da sem do sedaj imel klasiko, pa sem morda malo šparal. Problem se mi pojavlja, ker bi slabe najraje brisal, a morda je prav na kaki slabi viden detajl, ki na kaki dobri ni viden. Tako se nabira in nabira material. Spravljam v RAW formatu in vidno zaseda prostor na računalniku.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...