foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Album PTICE
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 12:37    Naslov sporočila: Album PTICE Odgovori s citatom

Predlagam (sicer ne vem če je to tehnično izvedljivo ), da je prva stran enaka kot sedaj ( ptice, rastline, makro...), druga stran pa naj bi vsebovala seznam ptic, ostale strani pa imajo vsaka ptica zase, tako da bi recimo bile na eni strani SAMO siničke. Na ta način bi lahko SPOZNAL siničko iz vseh možnih zornih kotov, barv, položajev. Fantastično za spoznavanje ptic, ker po eni fotografiji je težko spoznati v naravi vrsto ptice, sploh pa po takih fotografijah kot jih imajo na DOPPS-u.

Fotografije ptic, katere so neznane bi dajali v mapo recimo NEZNANKE, kjer bi se ugotavljalo kaj sploh je, ker če sodim po meni, je teh ptic kar nekaj. Ko bi se ugotovilo kaj je , jo pač nekdo ( pošiljatelj, admin, moderator ?? ) premakne v pravo mapo.

Potem, na drugi strani, kjer bi bil seznam ptic, bi lahko bil zraven posamezne ptice še link do strokovnega opisa te ptice, ki bi ga mogoče tudi lahko dodajali uporabniki, nadalje fino bi bil tudi zvok te ptice in ne nazadnje tudi debata na to ptico.

Podobno bi lahko bilo tudi za živali, rastline... !!!!!!

Ne me jemati zlonamerno, vaša stran je že sedaj ob rojstvu FANTASTIČNA, to je pač le moj predlog ( MOJE sanje ), vi kot strokovnjaki in avtorji pač veste ali je to sploh izvedljivo, smiselno, sploh pa v okviru vaših ciljev.

Lep pozdrav, Sodja
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor ne morem tega razumeti zlonamerno, ravno nasprotno!

Torej: iskal sem možnosti za realizacijo tvojega predloga in dejansko obstaja.
Vendar ne v 'drobljenju' posameznih kategorij, temveč v možnosti, ki jo nudi 'iskanje'. Verjetno bo potrebno nekaj več narediti na navodilih pri vnosu, kjer bi bila kategorija 'ključne besede' zahtevana. Preko tega še nisem prišel.

Recimo, če poskušaš vpisati 'roza', ti odpre tri slike, dleska in dve moji rožici. Pri vseh treh sem za poskušino vpisal pod ključne besede 'roza' in zadeva deluje. Dleska sem dal poleg le, da vidim, če išče po vseh kategorijah.
In kako sedaj: recimo, da bi poskušali vsi kar se da točno vpisovati ključne besede, potem se bodo slike s temi besedami vedno pokazale na zahtevo, sicer pa album ostane v teh kategorijah, ki trenutno so.
Seveda pa že sedaj iskanje najde slike z naslovom, ki ga iščemo. Ker pa verjetno zahtevano ime ne bo vedno v naslovu, potem je rešitev v ključni besedi. Napake, ki bi se pojavljale na ta način je možno popraviti, prav tako pa lahko dodajam ključne besede vsem slikam v galeriji. Čeprav bi raje videl, če to naredi avtor sam.

Kar se tiče zvokov in debate: debata bi vsekakor lahko bila v forumu, se pravi tukaj, galerija pa mi trenutno dodajanja zvokov ne omogoča. Najlažje bi bilo to urediti z eksterno datoteko, pomeni, da je zvok na nekem drugem serverju, v forumu pa je povezava do tja.

Kaj meniš, ali bi to šlo? Oziroma, ali sem odgovoril dovolj razumljivo (to je eden mojih problemov, da hitreje mislim, kot pišem :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: )
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
d9485fe1
Gost





PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za silo pa se da seveda narediti kataloge v forumu npr. takole:

kmečka lastovka (latinsko ime) :

Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na možnost iskanja nisem pomislil, je pa seveda tudi kar zadovoljiva varianta. Tudi rešitev z zvokom je dobra, sam se bojim, da se zna tukaj kaj zakomplicirati z avtorskimi pravicami zvokov, ker se mi zdi, da je to delo prav tako mukotrpno, zahteva veliko potrpežljivosti, znanja, draga oprema,........

V glavnem, zelo bi bila dobrodošla kakršna koli možnost, da se meni recimo na ekranu odprejo samo Vodomci!! To kar predlaga Gost za forum tudi ni slabo.

Obstaja še problem poimenovanja. Imamo pravopisna imena, pa imena po domače, ki se tudi razlikujejo od pokrajin in latinska. Na DOPPS-u sem opazil, da je mnogo latinskih imen napisano napačno, ker iskalniki niso našli nič primernega. Hočem povedati le to, da bi se moralo paziti na pravilna imena, s tem da je omogočeno, da se napačna imena popravi. Recimo po debati v forumu se pride pač do pravilnega imena in sedaj bi avtor moral imeti možnost napako odpraviti ali pa na njegovo prošnjo moderator.
Ne me razumeti narobe, mal vas hočem pripraviti na dejstvo, da sam osebno zelo malo ptic poznam po pravilnih imenih, kar veliko jih je , ki jih sploh ne poznam in nazadnje se bo smejal cel svet, ko bo videl, da mam vrabca za lastovko, sam če mam po tem možnost napako popraviti, se pa to kmalu pozabi in smo vsi zadovoljni.
Zdej bi že moral preimenovati fotko Kdo sem v Srebrnega fazana, ker zgleda da je sigurno to, pa ne vem kako bi to popravil.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če želiš, lahko popravim, vendar sem prav danes slišal mnenje, da bi lahko bil tudi mladi ruševec...pa to ni bilo pobrano iz tvoje strani, sogovornik tistega teksta ni videl.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mladi ruševec skoraj sigurno ni, ker ima ta moj rdeče noge, ruševec pa jih baje nima.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 13.2 05, 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja prosim, popravi. Sem sedaj tudi sam še mal brskal po netu, pa sem našel istovetno sliko in to ime, mal pa me moti, ker sem pod tem imenom našel tudi drugačnega fazana z belimi peresi na refetnicah.
Naj bo pač Srebrna fazanka.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 18.2 05, 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin, hojla. Nekaj o zvokih, nočem te morit, ker vem da tak splet delat ni šala. Morda bi pri fotkah v galeriji bil znak za zvočnik (sound clip), s klikom te bi vrglo v forum - tam pa bi bile mape. ne gre samo za ptiče, tudi veliko drugih živali je posnetih. - morda se bo sprevrgla ta spletna stran v močno zoološko poučno stran. pač razmišljam
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
d5a10ead
Gost





PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi nekaj dodal k poimenovanju živali. Vrabec je ptica, če je slovnično "vrabček" mali vrabec pa ne vem. Se mi močno zdi, da je pravilno za pomanjševalnice uporabiti določilo MALI, za velike pa VELIKI. Nekako bi potegnil paralelo z učenjem otrok pri čemer uporaba pomanjševalnic tipa "žličkico" z mislijo na geometrijo žlice nikakor ni primerna, saj obstajajo majhne, velike, kavne, otroške in kajvem kakšne še žlice. Pač nekako se je potrebno navaditi uporabiti ime v osnovi kot je in če je ptica manjhna še vedno ni ptičkica, je le majhna ptica. Nekje sem videl posnetek z veliko in majhno ptico, naslov pa se je glasil "David in Goliat". Kateri iskalec pa bo pod tem imenom sploh našel ptico.
Avtor Sporočilo
d5a10ead
Gost





PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredil sem napako. Nisem opazil, da se moram za odgovor vpisati na postu. To mi je novo in še nisem nikjer zasledil.
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Telepilot, imaš prav, vendar je to v največji meri odvisno od uporabnikov (avtorjev fotografij) in ker zastopamo stališče, da smo kar se da odprti, je taka oblika poimenovanj, kakor jih predlagaš lahko le priporočilo.
Poleg tega je moja (naša) želja tudi odprtost čustev ljubiteljev narave, potem pa se kaj hitro zgodi 'vrabček'.
Mnenja sem, da se bo v vsakem primeru število pravilno poimenovanih ptic in ostalih živali tako povečalo, da iskanje posameznih vrst ne bo brez rezultata.
Res pa je, da bodo potem nepravilno poimenovane živali ostale skrite, v nekaterih primerih pa nameravamo slikam dodati vsaj ključna imena in iskanje bo uspešnejše.

P.S.: telepilot, z registracijo na forumu se lahko izogneš težavam pri vpisu imena, če želiš, seveda. Razumljivo pa je, da si še kako dobrodošel!
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
d5a10ead
Gost





PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin! Sem se registriral že nekaj dni nazaj in danes prijavil. Pa še nekaj bi pripomnil. A lahko oni vertikalni drsnik na desni strani malo temneje pobarvaš?
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Telepilot, takole:
registriral si se v galeriji, na forumu pa je registracija druga, forum je pravzaprav drug program, med seboj sta povezana le z linki.
če misliš na vertikalni drsnik v forumu, je barvno enak drsniku v pregledovalniku (IE) in še nisem pomišljal na to. Mislim pa, da je mogoče.
Še o programih, torej tema, ki jo imava drugje: s temi programi, ki jih uporabljaš je res nekoliko težje urediti sliko za prikaz, zato ti toplo priporočam naložitev brezplačnega programa Irfan ( http://www.irfanview.com/ )s katerim boš lahko naredil kup stvari, ki ti jih recimo sedanji programi ne omogočajo. To kar uporabljaš, so bolj kot ne pregledovalniki, kot urejevalniki fotografij. Zato ta zadrega.
Če lahko še kako pomagam, napiši, če pa bodo orehi pretrdi, pa se dogovoriva za telefonski klic. :wink:
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
d5a10ead
Gost





PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem opazil, da sem prijavljen samo na galeriji, bom se registriral še tukaj, saj se mi galerija brez foruma zdi kot kava brez sladkorja.
A Irfan program ni podoben ACDSee-ju? Pred časom sem ga uporabljal, pa se mi je zdel kot kopija. Imam pa tudi PS 7.0, kako pa tam pristaneš na teh 72 ppi. Moje slike so vse bolj "debele".
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, če imaš PS, potem seveda Irfana ne potrebuješ!

Pot do velikosti slike pa je: Image -> image size -> odpre se okno z možnostjo vpisovanja resolucije in velikosti. Če boš zmanjšal resolucijo na 72 ppi, se ti bo avtomatsko zmanjšala še velikost, obratno pa ne. Pri shranjevanju (save as) pa izberi jpeg in nato določi kompresijo. Slika ne bo izgubila na kvaliteti vse do vrednosti 6. Manj pa je že vidno slabša.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...