foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
ro-bi
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 23:25
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: 01.6 05, 8:55    Naslov sporočila: komentar v galeriji Odgovori s citatom

zdravo vsem skupaj :)
Včeraj sem malo gledal slike žuželk in pri sliki muhe zasledil komentar kelvina75, ki se glasi:"Zelo prijeten pogled na v casu posnetka zivo, se pojavla prevec mrtvih pricevanj "

Sem si vzel tako, da namiguje, da slikamo mrtve žuželke (in ob tem se takoj pojavi še vprašanje o vzroku smrti)
Res sem razočaran, da nekdo, ki mu makro ne uspeva, na tak način tolaži sebe in potiska v drek ostale.
Morda sem vse skupaj vzel preveč resno, a na take stvari sem pač, kot velik ljubitelj narave, zelo občutljiv!
Če kdo dvomi konkretno v moje fotografije, se naj javi tukaj ali na pp in mu lahko v enem dnevu pokažem vse finte in načine, kako napraviti makro oz. supermakro žuželke in jo pri tem pustiti nedotaknjeno in nepoškodovano.
l.p.
Robi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 01.6 05, 9:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Robi, jaz Kelvina sploh preveč ne zastopim. Kot praviš, pri slikanju žuželk, pa tudi drugod, je vse polno taktičnih pristopov. Za tako delo je potrebno veliko poznavanja živali in njihovih navad. No, pa saj se ni treba tako razburjati, vsak, ki dvomi, bo že počasi spoznal pristnost posnetkov. Kar veselo na delo Robi :) :)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Klukec
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Feb 2005 17:02
Prispevkov: 10
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 01.6 05, 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj bi mu tale link dal, vsaj za leteče bo že verjel, da so vsaj srednjeročno žive:

http://www.e-fotografija.com/forum/viewtopic.php?t=1814&start=0

ampak v galeriji so menda linki onemogočeni.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 01.6 05, 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ro-bi, komentar o katerem govoriš, sem opazil že takrat, ko je bil napisan in sem se spraševal prav tako kot ti - kaj je avtor mislil.
Vedno bolj sem prepričan, da je smisel stavka v obžalovanju velikih pobojev žuželk na vse načine, niti slučajno pa ne vidim namigovanja na tehniko fotografiranja.
In ker mi je 'razvozlavanje' zapisanih misli del poklica (saj veš kaj delam) sem 99% prepričan da to ni obsodba klukca ali tebe - ravno nasprotno: pohvala nad ujetim trenutkom življenja.
To je tudi moje mnenje, namreč da ste 'makro mojstri' tisti, ki na svoj odličen način odpirate oči v ta drobni, včasih vse preveč pozabljen svet...

P.S.: vidim, da se je med tem ko sem pisal oglasil tudi Kljukec...
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...