foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
BHopperJ



Pridružen/-a: Čet Maj 2005 19:07
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: 12.5 05, 20:43    Naslov sporočila: Digiskopija po Fujijevo Odgovori s citatom

Pozdrav!
Tole sem sicer objavil na e-fotografija forumu, po reakciji tam pa mislim, da vas bo informacija zanimala, zanima pa me tudi, kaksni bodo vtisi tistih, ki se s tem ukvarjajo. :)

Slucajno sem namrec naletel na Fujijevo trpezno digitalno kamero (tule je japonski izvirnik), poleg pa je bila se povezava do njene uporabe v digiskopiji. Iz ciste radovednosti sem izvohal tudi priblizne cene vsega sistema in ostrmel, po komentarjih na e-fotografiji pa se bolj, ker pravijo, da je tak sistem celo poceni. Po nekaj dneh brskanja in spoznavanja podrocja digiskopije ugotavljam, da je najbrz res. ;)

Priblizne cene, brez postnin in carin:

Fuji HD-1 BIGJOB kamera: cca. 62.000 JPN
teleskopi/spektivi Fujinon: od cca. 500 - 1165 USD
nastavek za zicno prozilo (z laserskim namerilnikom ali kaj je tisto zgoraj?): cca. 18.000 JPN
adapter za objektiv: cca. 6000 JPN
pokrov/ohisje za LCD zaslon: cca. 1400 JPN

Skupaj: cca. 250.000 SIT (najcenejsi spektiv) oziroma 374.000 SIT (najdrazji spektiv), brez poštnin in carin.

Digiskopija je ocitno res (lahko) drag sport. Ampak slike so pa cudovite.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.5 05, 6:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacijo, BHopperJ!

Ta verzija Fuji-ja mi je sicer znana že nekaj časa (marsikomu bo pa sedaj :wink: ), nisem pa še imel prilike zadevo videti 'od blizu'. Nisem čisto prepričan, če je to moč dobiti kjerkoli pri nas, da bi lahko naredili nekaj primerjalnih slik.

To kar vidim kot plus, je vsekakor tovarniško sestavljena kombinacija in ED leče (verjetnost manjše kromatske aberacije), minus pa relativno majhna slika - 3.1Mp. Večina nas namreč zadnje čase išče aparat z 6Mp ali raje več, ker ugotavljamo, da je s kvalitetnim spektivom svetlobe dovolj, ker pa velikokrat za sliko objekta uporabimo izrez, je logično, da je vsak dodatni piksel dragocen.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 13.5 05, 7:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem tega Fuji-ja videl že nekaj časa nazaj. Stvar zna biti v tej obliki zanimiva za uvod v digiskopijo. To mislim predvsem zaradi fotoaparata s 3.1Mp, kot je že omenil Admin. Lahko pa se zgodi, da Fuji ponudi na trg precej zmoglivejši aparat in potem bi to lahko res bila vroča roba. Tudi glede cene je vprašanje. Swarovski spektiv je čez lužo in na daljnem vzhodu ravno pol tukajšnje cene.
Vsekakor najlepša hvala za informacijo in upajmo, da bomo komplet za digiskopijo lahko tudi kaj kmalu preizkusili.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...