foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
Fotografija narave
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.5 05, 11:57    Naslov sporočila: Fotografija narave Odgovori s citatom

Ponavadi, ko pogovor nanese na fotografe se omenjajo, bolj umetniški, vojni, reporterji...
Mene zanima kateri so vaši najljubši fotografi, ki so osredotočeni bolj na naravo - živali. Vaše najljubše fotografije divjine itd...


Jaz za začetek navajam enega: Mitsuaki Iwago, čigar fotografije so me res prevzele ta teden pa me je spet zagrabilo da povsod težim z njegovim posnetkom polarnega medveda med cvetlicami na nekem otoku pri Kanadi...


LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
jure
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Mar 2005 11:48
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: 04.5 05, 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj večni favorit: Ansel Adams....
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 04.5 05, 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja! Adams ima noro dobre fotografije! :D
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
d94848f0
Gost





PrispevekObjavljeno: 05.5 05, 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima če si kje na internetu lahko ogledam te slike tujih fotografov!
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 05.5 05, 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mitsuaki Iwago ima nekaj fotografij tukaj: http://www.digitaliwago.com/gallery/index.html

Posebej mi je nor tale medved: http://www.digitaliwago.com/gallery/canada/index.html

LP Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 05.5 05, 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kaj je bol noro in če sploh je kaj noro v Naravi. To izveš, ko te pripeljejo v tretje nadstropje v hiši na Idrijskem hribu. No v takem primeru je zagotovo noro Divje jezero.

Kar se pa tiče fotografov narave, oziroma Lovcev s fotoaparatom, je veliko dobrih, a dandanes med poplavo informacij, je žal najboljši tisti, ki se najboljše in kao neprisiljeno trži v medijih.

Drugače pa jih je pri nas kar veliko od obeh Iztokov (Geistra in Škornika), Kaligariča, Makovca, a tudi na teh straneh je mogoče videti marsikaterega ki obvlada.

Če pa se komu zdi, da je najboljši Eden, potem ni Nobeden. :roll:
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 06.5 05, 9:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdi se mi, da Japonci na sploh blazno spoštujejo naravo in se to odraža tudi na posnetkih. Mene predvsem zanima pri fotki karakter človeka, zato pa, ker fotografov ne poznam, ne morem dajati drugih izjav, ko da so tehnično in umetniško vrhunske. Če je nekdo res ujel trenutek, ko bogomolka zgrabi oso, je to super. Če pa je v mrežo pajka vrgel nek plen in da to izvem, me čisto nič ne zanima. Ko razlagam svoje mnenje o posnetkih iz Afrike, kako levinje zgrabijo gnuja in ga začno trgati in da enostavno tega nočem gledati, me marsikdo čudno gleda. Pravijo mi - Ja to je narava, take stvari se pač morajo dogajati. Ja že res, ampak ne pred mojimi očmi. Ogromno je posnetkov (fotk in filmov) iz te tematike. Vem, da je veliko snemalcev lovcev na take posnetke. Zakaj ? Ker se prima tržijo, ljudje in nasploh človek ima v svoji biti še vedno neko agresivnost in večina sveta rada gleda take stvari. Jaz osebno pač ne, živali se bodo žrtvovale, ko jaz ne bom prisoten. Ko sta se dve belouški vsaka iz enega konca pulile za pupka, sem lepo rešil pupka in obe belouški spustil v svoj konec - saj se bo kdaj drugič zgodilo kaj podobnega, pa me hvala bogu ne bo zraven.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 06.5 05, 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor jest spoznavam naravo, je to strašno usklajen stroj. Vsak delček posebej je nekaj enkratnega, čudovitega, ki pa ima svoj namen in prostor. Nisem pobožen, ampak kot pravijo, ta ki je to ustvarjal, ga je strašno kiksnil, ko je ustvaril človeka takega kot je. Vsaka malenkost v naravi ima nekaj, ki jo nadzoruje, usklajuje, samo pri človeku se je to izjalovilo. Tega vraga ne nadzoruje nihče. Mogoče je pa to v končni fazi njegova ošabnost, samo se bojim, da bo ta pokopala še mnogo drugih prečudovitih delov narave, preden se to spet uskladi, če sploh bo še ta možnost.
Žal je narava naravnana tako, da delčki narave jemljejo energijo za svoj obstoj iz sosednjih delčkov narave in to je en ciklus, ki se vrti neprestano. Če je enih delov preveč, se razmnožijo tisti, ki jemljejo njihovo energijo in v tem primeru leti jemljejo najboljše. To je kot zgleda narava že sama pogruntala. Ko pa nekaj primankuje, se čisti dosledno. Sanjsko!!
Zato BARBI, v teh primerih jemlji to tako kot je. Razumem, da je tvoje občudovanje usmerjeno na vsak delček posebej in tudi vsakega posebej občuduješ, samo vse ima svoj namen in prostor, razen človeka. Ta pa je resnično najbolj okruten del narave in dejansko sploh ne razumem njegovega bistva v tem strašno usklajenem prostoru.
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 08.5 05, 8:29    Naslov sporočila: Off Topic Odgovori s citatom

Sodja, Najprej bi rad izvedel od kje tebi znanje o vlogi, oziroma kot ti trdiš "nevlogi" človeka v Naravi? :twisted:

Čeprav je zadeva popolnoma OFF topic, oziroma izven teme najboljših fotografov narave, me vseeno preseneča, da so med nami tudi taki, ki poznajo skrivnosti, s katerimi so se ukvarjali filozofi vseh časov vse do danes, a nihče ni našel odgovora in videti je, da ga tudi v bližnji prihodnosti ne bo našel nihče. To je seveda, vloga človeka v Narava, oziroma vesolju, ki je tudi le del Narave. "Stvarnika" sem namerno izpustil, ker v stvarnike pač ne verjamem.

Kdorkoli Naravo primerja s strojem (perpetum mobile) je seveda v zmoti, ker ne obstaja ničesar, kar bi bilo brez "napak", a vseeno menim, da ima človek svojo vlogo, če je že Narava, ali če hočete Bog "pomislila" na vse, potem je tudi človek del tega "načrta", drugače ga sploh ne bi bilo.

Človek zagotovo ni nastal iz dolgočasja Narave/Stvarnika in če nečesa ne vemo, je najbolje priznati, da tega enostavno ne vemo. Namreč izmišljene "resnice" se rade "primejo", če jih "cepimo" na javnost s pomočjo vsemogočnih medijev in sčasoma postanejo dejstvo o katerem še diskutirati ne smeš več, kar je seveda najslabše, kar se lahko zgodi.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 08.5 05, 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HisTer, saj sem bleknil, da glede na ostalo naravo ne razumem vloge človeka v njej, še bolj pa je preč misel, da bi poznal kakršnekoli skrivnosti. Dejstvo je, da vse v naravi deluje brezhibno, vse je tako usklajeno, samo vlogo človeka v njej pa vidim kot eno HUDO neozdravljivo bolezen narave.

Kjerkoli se človek pojavi, podira ta usklajen ritem, pa se resnično bojim in sem siguren, da nisem edini ki meni, da bo človekov vpliv v naravi v končni fazi, porušil ves sistem, kljub njegovi "INTELIGENCI", to pa bo katastrofa za vse udeležence narave. Pa če se ozreš samo malo nazaj, opaziš s kakšno strašno hitrostjo se človekov negativni vpliv v naravi stopnuje!!! Zelo se bojim, da že moj otrok ne bo dočakal normalne starosti in smrti. To so moji občutki in menim, da sem čisto navaden, povprečen zemljan.

Da pa sem naravo primerjal z usklajenim strojem, sem se, moram reči, zelo nerodno izrazil. Bolj prav je usklajen SISTEM. Kakšnega posebnega znanja tudi nimam. Naravi pa se ne morem načuditi na podlagi osebnih kontaktov z njo, ob spoznavanju raznih malenkosti.... in vsaka MALENKOST samo navdušuje.

Pravzaprav sem hotel barbija malo potolažit, da pač stvari, ki se dogajajo v naravi jemlje samoumevno, da ga pravzaprav ne sme preveč prizadeti, če belouška poje simpatično miško. Enostavno mora, če hoče živeti, samo za razliko od človeka, bo ubila ta trenutek samo eno, do naslednje lakote, človek pa UŽIVA, če jih brez potrebe ubije na tisoče. In to je zastrašujoče!!!

No, mal filozofiram, samo čutim pa tako!!
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
oskar-karel



Pridružen/-a: Pon Feb 2005 11:04
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 09.5 05, 13:15    Naslov sporočila: naravoslovni fotografi Odgovori s citatom

Moj vzornik je Fritz Poelking iz zveze GDT, njegova spletna stran pa:www.poelking.com, in pa na:www.momente-der-natur.de
LP Oskar
_________________
okdolenc
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
HisTer
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Mar 2005 17:22
Prispevkov: 31
Kraj: Žusterna

PrispevekObjavljeno: 09.5 05, 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sodja, ni blema, v glavnem sva se razumela, a vseeno bi vztrajal, ker sem trmast, da, če se strinjava s tem, da ne veva kakšna je vloga človeka v naravi, oziroma celotnem biosistemu, katerega del smo le delček, tudi ne moremo trditi, da bo človek sesul ta sistem.
Celo več to je pravzaprav precenjevanje človekove moči in sposobnosti.

Če smo skromni bi recimo lahko domnevali, da smo kot nevihta, ki vse razrije in na prvi pogled uniči, v resnici pa po nevihti posije sonce in recimo lokalno počisti morje v Tržaškem zaliv od umazanije, da je že kak dan po nevihti kristalno čisto in vidi se Triglav celo iz Istre, tako prečiščeno je ozračje, trava spet ozeleni, itd...

Že pred 2000 leti so pozimi v antičnem Rimu nekateri trdili, da bo človek vse uničil, ker so kurili na drva in ko ni pihalo na ulicah Rima je bilo dihanje oteženo in vidljivost le nekaj metrov. Tudi oni so že svojo, oziroma moč človeka precenjevali. Tako kot mi (no jaz ne) danes so človeka izvzeli iz "sistema", kar pomeni, da je neke vrste polbog, oziroma da obvladuje "sistem", ali, da je vsaj močnejši od njega, zato tudi sistemu nevaren.

Verjetno, oziroma skoraj zagotovo je le del sistema, ali kot bi rekli kristjani, le del božjega načrta.
Amen.
_________________
Rock&Roll
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
ro-bi
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 23:25
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: 09.5 05, 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam z mislimi, ki jih je podal His ter!
Po moje bo naenkrat po svetu butnila kaka ala ptičja kuga, ala aids, ala nekaj tretjega in naredilo bo dr-mr med ljudmi!Živalce bodo pa še naprej veselo uživale v usklajenem sistemu.
l.p.
Robi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Sodja
uporabnik


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Bohinj

PrispevekObjavljeno: 09.5 05, 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hister, sva zažela neskončno in zaenkrat kar še večno debato!!
Res, ne razumem in ne dojamem človekove vloge v naravi. Veseli pa me, da si tak velik optimist in da verjameš v našo inteligenco in srečen konec ali začetek.

Sam sem žal bolj črnogled. Kamor se ozrem, je viden negativen vpliv. 12-15 let nazaj sem se lahko do sitega odžejal v Krnskem jezeru. Danes zaudarja na daleč, pa dejansko ni nikjer vidnega izvora svinjarije. Piti je nisi mogel več še predno so postavili kočo. Pa so tam gori kar orenk nevihtice in neurja, pa še vedno zaudarja.

Pred kakšnimi 70-timi leti je prvi Anglež naredil izpit za avto, pa poglej kaj je danes. Ampak pazi, samo 70 let! Ko sem sam šel v prvi razred, je bilo v Bohinju par osebnih avtov in motorjev, pa avtobus, pa danes!??
Hočem reči, da gre človekov razvoj in razmnoževanje s strahotnim tempom, ki se stopnjuje in se bojim, da se bomo zadušili v lastnem dre.. in seveda tudi vse okoli sebe.

In sedaj pravzaprav večno vprašanje. Kakšnega aduta ima narava v rokavu, da bi se stanje vsaj malo umirilo, da bi tudi človek pričel živeti z naravo, ji bil tudi koristen in ne samo prav sebično sam zase??? Verjamem, da en scenarij je, samo se bojim, da nebo preveč prijeten za človeka!!
_________________
Lep pozdrav, Sodja
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 10.5 05, 7:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Človeški razum je sposoben najplemenitejših dejanj, pa tudi največjih grozodejstev. Velikokrat dela ravno obratno, kot to dela narava. Če se lisice preveč namnožijo, udari na primer steklina. Da se seveda zaščiti človeka pred to 100 % smrtno boleznijo (spet egoizem), se lisice vakcinira, pa ne zato ker lisica ravno tako trpi pri steklini kot človek. Število obolelih lisic se drastično zmanjša, a bolezen jih ne pobira več, zato jih je lahko preveč. Narava tudi v tem primeru zopet ukrepa in pojavijo se hude garje. Ne vem, kaj je huje. Morda marsikdo še ni videl hudih garij pri gamsih. Zato jih včasih množično streljajo, ker zanje ni druge rešitve. Videl sem na kliniki ustreljenega gamsa, ki je imel tako hude garje, da je koža dobesedno pokala, iz ran se je cedila kri in seroza. Enostavno, ta žival se ni več mogla premikati.
Je pa res, da tisto, kar narava počne kot naravno negativno selekcijo, dela človek ravno obratno. Zdrav golob na strehi marsikaterega pobalina navdihne, da ga poči z zračno puško, tistega, ki pa hodi po pločniku z zlomljeno perutnico, pa se mu zasmili. Mislim, da se narava sploh ne počuti ne vem kako ogroženo pred človekom. Počasi nas opozarja, a mislim, da je kar tolerantna. Človeštva je preveč. V glavnem na primer AIDS prizadene nenormalne kategorije ljudi (hemofilike, narkomane, homoseksualce) , a žal seveda tudi njihove otroke. Morda sem rekel grdo – nenormalne, a za naravo pač neprave. Vse več je neplodnih žensk in moških, družiti so se začeli med seboj partnerji istega spola - taki ne morejo imeti otrok. Tako narava zavira preveč naraščajoče človeštvo. Res je, da človeku pripisujemo iz same domišljavosti preveliko vlogo uničevalca narave. Izginevanje vrst s tega planeta preveč pripisujemo krivdi človeka. To je zakon evolucije, kjer nekaj izgineva in se pojavi nekaj novega. Prav gotovo pa bo edino človek lahko rešil marsikatero rastlinsko ali živalsko vrsto. Moti pa me, ko so na primer iz zalivske vojne leta 1991 kazali kormorane in druge vodne ptice, ki so bile vse zalite v nafto in so umirale, so nekateri komentirali - ja saj jim je več do živali kot do človeka. Ni res, človek bi si lahko pomagal, žival si ne more. Hister mi je odličen s svojim razmišljanjem. In on bo prav gotovo vedel, kdo je izrekel: In ko sem spoznal človeka, sem vzljubil živali. Zelo zanimiva misel, a mislim, da beg pred sočlovekom ni nič dobrega, namreč človek vse bolj bega v svoji duši, ves je razrvan, to je po moje zelo slabo. Po eni strani je domišljav, po drugi zbegan in išče notranjo pomiritev. O joj, kako smo se oddaljili od naslova teme. Krivdo pripisujem kar sebi.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...