foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 07.3 05, 12:47    Naslov sporočila: Koliko slik? Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Imam veliko slik s podobno vsebino oziroma enakimi živalmi (naprimer serijo slik srnjadi, veveric, zajca). Zanima me koliko (če sploh) slik iz iste serije je zaželeno da objavimo v galeriji?

Hvala.

Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
borut
Bug catcher


Pridružen/-a: Sob Feb 2005 8:58
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 08.3 05, 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je da, dokler sliko niso skoraj identične, jih je lahko več v seriji in če so živali slikane iz več kotov ali perspektiv je to vsekakor dobro.
Sicer pa sem mnenja da je tu potrebno slediti "občutku" za smiselnost. Verjetno kaj več kot 3 slike iz iste serije niso prav zelo smiselne.

lp

Borut
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, hvala!

Mogoče še to (bolj konkretno) kozorogov imam še nekaj (vendar vsi iz iste serije) srn imam tudi še iz raličnih serij, veveric pa okoli 200 iz različnih serij. Ali je smiselno da dam vsega skupaj na portal več kot recimo 3 fotografije iste živali pa čeprav različne? Koliko slik iste živali bi radi imeli na strani? (verjetno so neke omejitve? )

LP

Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12.3 05, 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Db, najprej še enkrat čestitke za vse tvoje posnetke!

Serija enakih fotografij je odvisna od tvoje presoje, če meniš, da bi bile v seriji zanimive, potem je nekaj fotografij vsekakor dobrodošlo.
Omejitev v nalaganju števila fotografij trenutno še ni, čeprav je priporočilo nekje do 10/dan, torej 70/teden in tako naprej.
Ne nazadnje je ogled vseh slik enega avtorja po dodanih več kakor 60 slikah že na dveh straneh, to pa pomeni, da bodo slike iz druge (in naslednjih) strani imele znatno manj ogledov.
Trenutno slike zasedajo le manjši del prostora na disku strežnika, pa še ni panike.
Ko se jih bo nabralo znatno več, bom moral razmišljati tudi o omejitvah. Trenutna zasedenost diska je cca 130Mb, ko pa bomo prišli čez 10Gb, bo treba nekaj naredit...

Predlagam, da nas zalagaš po malem, da bo dlje lepo :wink: :wink: :wink: :wink:
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Klukec
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Feb 2005 17:02
Prispevkov: 10
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 13.3 05, 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž ni panike, kapacitrta poceni diskov narašča hitreje kot pa število uploadanih slik. Disk z manj kot 80giga moraš že z lučjo iskat po štacunah.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.3 05, 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako, Klukec! :wink: :wink: :wink:

Ni problema.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 13.3 05, 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!

Bom poskusil naložit čimveč različnih.
Saj tako veliko jih spet nimam, tako da še daleč ni panike da bi jih naložil do 70 na teden :lol:
Bom zalagal po malem, na veliko itak ne zmorem :lol:

Lep pozdrav!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 20.3 05, 8:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.
Citiram:
veveric pa okoli 200 iz različnih serij


Pa bi bil ti pripravlen meni povedat, kje si jih toliko našel.Jaz sem se lansko celo leto trudil dobit kakšen posnetek pa so mi vse prehitro ušle v vrh dreves, kjer jih zaradi vej nisem mogel slikati :cry: . Uspela mi je edino ena ponesrečena fotka,pa še ta zato,ker je bila veverica na naši jabolki, stražil jo je pa sosedov pes :D .
Na žalost se je pes hitro naveličal in mi je gospodična še samo pomahala v slovo. Zato me zanima kako se približati veverici?

LP. Joco
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 20.3 05, 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej jaz s tem niti nisem imel problemov. Nekaj sem jih poslikal na Golovcu, nekaj v Trenti, nekaj v gozdu proti Toškemu čelu, najlažje (ampak manj zabavno) pa jih je slikat na Ljubljanskem gradu (ponavadi so pod Orlovim vrhom) ali pa v Tivoliju, kjer so pa že tako ali tako čisto udomačene.
Sicer pa se tudi v gozdu bolj ali manj smukajo ponavadi po istih drevesih, tako da je treba tam pač malo počakat da pride kakšna veverica in se postavi na ugodno pozicijo za fotografiranje. Po mojih izkušnjah so najbolj aktivne dopoldne. Kjer je bilo v gozdu po tleh polno ostankov storžev sem ponavadi tudi našel kakšno veverico.
Slikal sem jih pa z 200 mm ali pa s 75-300mm objektivom. Ponavadi so kar pustile da se približam na kakšnih 10 - 7 metrov.

Lep pozdrav pa veliko sreče pri fotkanju veveric ! :D

PS: če veš kje se zadržujejo, bi jim mogoče lahko začel nastavljati kakšne orehe, lešnike na prostoru, ki bi odgovarjal tvoji kameri.

Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
jpreg78
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2005 8:24
Prispevkov: 31
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: 20.3 05, 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, kar se orehov tiče sploh ni slaba ideja.

Hvala za nasvet!
_________________
Lepo-lepše-narava.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 26.3 05, 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima, kdo financira to spletno stran, saj kar ne morem verjeti da kdo to počne prostovoljno iz svojega žepa, ne da bi si obetal - če že ne takoj, pa kasneje - dobičke npr. iz prodaje fotografij.
Brez zamere, taki so pač časi - skrajno materialistični.
Koliko vas (admin...) sploh stane stran samo materilno (domena, hardver, softver), da o delu (času) ne govorim?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 26.3 05, 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm.
Financiranje.

Ne zamerim in morda je prav da si nalijemo čistega vina:

Domeno (Foto-narava.com) sem plačal sam, 4700 sit/leto
Strežnik, na katerem tečejo vse zadeve, je pri meni doma, eden starejših računalnikov, strošek za elektriko gre iz mojega žepa (vendar strežnik teče še za nekaj drugih stvari, liales.com, Tabla ŠC, Moranaclan itd...poraba elektrike bi bila z ali brez Foto-narave)
Delo z urejanjem strani mi je v veselje, čas, ki ga porabim za to, pa me sprošča.
Strežnik in zahtevnejše posege v kode programov naredi sin - študent fizike, zanesenjak, ki ne sprašuje za denar
Softver je brezplačen - phpBB in Copermine.
IP je del ADSL priklopa pri Siol-u

O kakršni koli prodaji slik ne bo govora (vsaj dokler bom te strani urejal jaz), o možnih krajah smo pa že imeli razgovore, vendar se tega ne da preprečiti drugače kot z opozorilom o avtorstvu.

Mi je pa največje plačilo število zadovoljnih uporabnikov, število ogledov (do sedaj skoraj 140 000), pozitivno razmišljanje velike večine ljudi ki sodelujejo in ne nazadnje potrditev da so ljudje DOBRI.


Toliko.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 26.3 05, 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me zelo veseli, da so na svetu še zanesenjaki, entuziasti, poštenjaki brez skritih namenov in kar je še podobnih pozitivnih človeških lastnosti :D .
Tudi sama sem čisto za lastno veselje naredila svojo spletno stran (in jo še dopolnjujem).

Verjetno pa je čas najhujša dilema pri hkratnih ljubiteljih narave in računalnika (interneta) - koliko ur bomo namenili opazovanju narave in koliko računalniku. Največje veselje pa nam daje to, da lahko svoje vtise iz narave delimo z drugimi in izmenjamo mnenja. :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 26.3 05, 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Natanko tako, Alenka.

Tvojo stran poznam, sem jo pregledal v celoti in morda je del odgovora v uganki entuziazma v najinem poklicu? :wink: :wink: :wink:
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...