foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
nadebudnez



Pridružen/-a: Sob Mar 2005 14:39
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: 05.3 05, 17:59    Naslov sporočila: Nekaj vprašanj Odgovori s citatom

Slučajno sem zašel v ta forum (digiskopija) in me je zadeva začela mal zanimat, zato imam nekaj vprašanj.

1. Kakšna je razlika med spektivom in teleskopom?
2. A teleskopi imajo večje povečave (od spektivov) in so prevsem za gledat lune in podobnega ali tudi za gledanje bližnjega hriba?
3. Kakšna območja povečav so možna oz. značilna za spektive in kakšna za teleskope (npr. od 15-40x)
4. Verjetno se razlikujeta po teži-kakšne so povprečne teže spektivov in teleskopov?
5. V Big-bangu sem videl spektiv Konuspot 15-45x65 Zoom. A to pomeni Zoom od 15-45 in premer leče 6.5 cm? Recimo ta zoom 15 - a je to po isti lestvici, po kateri ima npr. foto Canon S1 10x zoom?
6. Cena omenjenega Konuspota je 37000 SIT. Predvidevam, da ta ni kvaliteten, ker ga ponuja big-bang. Obstaja v SLO kakšna specializirana trgovina za kvalitetne spektive? Če ne, kje pa se da to kupit?
7. Prebral sem, da so najkvalitetnejši firme Swarovski. Koliko pa to kaj stane?
8. Kupil bi si en spektiv za okrog 100.000 sit, mi lahko katerega priporočate in kje ga lahko kupim. Najprej bi ga imel samo za opazovanje, mora pa imeti možnost, da ga nanj namontiram fotoaparat, če se bom za to odločil.
9. Verjetno se spektiv splača kupit rabljen, ker se tu nima kaj pokvarit, razen če ni že ful mehansko obrabljen. A je kaj rabljenih na trgu? 10. Kje v SLO ali Avstriji se da najugodneje nabavit Zeiss 85 T*FL ? In kakšna je cena?

Oprostite za moja nadebudna vprašanja in prosim, če mi lahko nanje odgovorite.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 05.3 05, 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskušal ti bom odgovoriti na nekaj vprašanj. Upam, da me bo kdo dopolnil oziroma kaj popravil.

1. Mislim, da si z drugim vprašanjem odgovoril na to.
3. Za spektive so območja povečave od 15 do 70 x. Za teleskope bo kdo, ki je doma na tem področju kaj povedal.
4. Spektivi so od 1,5 do 3 kg.
5. Bo kar držalo.
6. Omenjenega modela ne poznam. Glede kvalitete pa je tako. Zgolj za opazovanje so odlični že spektivi nižjega cenovnega razreda, za fotografiranje oziroma digiskopiranje pa je povsem druga pesem. Tu velja tista znana " za malo denarja malo muzike". V Sloveniji je nekaj trgovin ki prodajajo boljše spektive. Nimaš pa možnosti iti v trgovino in spektiv probati, ker robe ni na zalogi saj se to kupuje vse po naročilu. Najbolje, da se povežeš z nekom, ki spektiv ima.
7. Swarovski z okularjem 20-60x stane približno 600.000 sit in približno takšne so cene povsod po Evropi.
8. Najbolje da sam stestiraš in se odločiš. Skoraj na vsak spektiv se da z adapterji pritrditi fotoaparat.
9. Rabljenih spektivov je zelo malo na trgu. Kje nabaviti? Obstaja nekaj trgovin a spektiva pri njih ne boš imel možnosti videti. Mislim, da je zdaj zeiss 85T FL okrog 450 000 sit, v Avstriji podobno.

Še nekaj kar nisi vprašal. Če misliš fotografirati moraš imeti velikost prednje leče vsaj 80 mm.

Marko
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
nadebudnez



Pridružen/-a: Sob Mar 2005 14:39
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: 13.3 05, 18:30    Naslov sporočila: nakup spektiva Odgovori s citatom

Prosim, da mi napišete nekaj linkov trgovin v Avstriji, Nemčiji... (v Sloveniji jih verjetno ni), kjer prodajajo spektive.
Odločam se, da bi enega kupil, do 1000 EUR.

Mi lahko kdo kakšnega priporoči?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...