foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 16.2 05, 9:14    Naslov sporočila: Novi kompaktni digitalni fotoaparati Odgovori s citatom

Letošnji sejem PMA v Orlandu prinaša kopico novosti in med njimi tudi veliko število novih digitalcev, ki bodo lahko prišli v poštev pri digiskopiji.
Naj omenim nekaj novosti iz Nikonove hiše, ki je do zdaj najbolj zastopana v digiskopiji. To so coolpix 4600, 5600, 5900, 7600, 7900. Seveda jim stojijo tesno ob boku še Canon, Olympus, Casio, Pentax, Fujifilm in ostali.
Zanimivo je da imajo skoraj vsi LCD zaslone v velikosti 2,5", kar je zelo dobrodošlo pri digiskopiranju, le škoda da niso vrtljivi. Tudi macro območja so zelo nizka.
Ko bo znanih več podrobnosti, ki bi bile koristne pri digiskopiji jih bomo tukaj predstavili.

lp Marko
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 27.2 05, 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnenja sem, da se je pojavil naslednik za Nikon CP 4500. To bi lahko bil Casio exilim - P505. Glede na podatke ima vse, kar je zanimivo za uporabo pri digiskopiranju - majhno macro razdaljo, vrtljiv velik zaslon, precej široke možnosti nastavitev, je lahek in majhen... Nima pa okularja, vendar je ta pri digiskopiji tako ali tako odveč. Upam, da bo kmalu dosegljiv tudi pri nas, pravzaprav sem se dogovoril z zastopnikom za testne posnetke.
Trenutna cena v Avstriji se giblje med 460 in 560 €, kako bo s ceno pri nas se pa še ne ve.

Bom poročal, takoj ko bo kaj novega.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Mugil
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 11:17
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: 28.2 05, 10:14    Naslov sporočila: Contax ali Kyocera Odgovori s citatom

Aleš, ogledal sem si Casio exilim - P505 na netu in močno dvomim, da bo sploh uporaben za digiskopijo (preširok objektiv), kaj šele, da bi zamenjal Coolpixa. Govoril sem tudi z Andyem Brightom in tudi njemu se zadeva ne zdi primerna, je pa ni imel priložnosti preizkusiti. Mislim, da sta trenutno edina prava naslednika in opcija pri digiskopiji Contax ali Kyocera. Več tu http://birdforum.net/showthread.php?t=19128

Iztok
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 28.2 05, 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, podobno menje ima tudi Marko.
Vendar vama je nekaj morda ušlo - aparat je zelo majhen!
Velikost prednje leče je premera 17 mm, vsaj tako lahko sklepam po tem kar sem razbral, torej da so to leče enake Canon-om serije A.

Za Contax je pa zadeva zelo nejasna, vsaj meni. Predvsem me moti izredno velika najmanjša macro razdalja, ki je kar 10x večja od Nikona.
Zelo sem se potrudil, da bi dobil možnost testnih posnetkov vsaj s Kyocero (model SL 400R naj bi bil primerljiv s Contaxom, ali celo enak, le z drugim imenom), ki je dostopna pri nas, pa ni bilo zanimanja iz strani uvoznika... Najbrž imajo dovolj zaslužkov drugje.
Pri vseh mojih dosedanjih testiranjih, se je podatek o najmanjši razdalji izkazal za zelo pomemben, predvsem pri auto opciji.

Vendar - pustimo se presenetiti.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Mugil
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 11:17
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: 28.2 05, 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kyocero sem se preko Intiharja uspel dogovoriti za test, vendar ko bi moralo priti do tega, da prevzamem kamero so mrknili...:(
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 28.2 05, 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleš, da nadaljujem tukaj pogovor na tvojo digiskopijo z A80.
Kako si mislil ne odpušča. Če sem te prav razumel je veliko slik neuporabnih. Mogoče lahko iz tega naredimo povzetek, da coolpix veliko bolje ostri??
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 28.2 05, 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ostrenje v programu 'avto' na obeh aparatih je močno v prid Nikon-u. Canon si izbere nekaj točk in če ga pustiš, potem bo izbral pač tisto 'kar je njemu všeč', kar pa ni nujno objekt slikanja. Oba aparata se poskušata prilagoditi slik, vendar gre to Nikon-u precej bolje.
Končni rezultat je zato pri Canon-u večkrat slabši, kot ne.
To seveda velja za popolno avtomatiko. kaj in kako bi se dalo doseči z ročnimi nastavitvami, no tega pa še nismo vzeli :wink: :wink:

BTW: sem grafično izmeril velikost leče pri Casiu:



Niso tako velike, kakor izgledajo, morda bo vseeno šlo. Navoj je v ohišju leč, tako, da z adapterji ne bi bilo problema. Le velikost je malce nesrečna - 42 mm ne paše preveč na naše okularje.
Me pa ta aparat vedno bolj zanima, sploh ko berem nekatere opcije 'bestshot selector', movie, pa še kaj.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Mugil
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 11:17
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: 01.3 05, 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda, da ni premera 43 mm, ker tak vmesnik že imam s kompletom DCA Swarovski. Sicer pa sem se danes pogovarjal z Andyem Brightom in pravi, da so trenutno poleg Kyocere in Contaxa za digiskopijo primerni (beri uporabni) Canon A95 in Nikon cp8400, vendar s primernim okularjem teleskopa.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 01.3 05, 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno sinoči sem našel link nekega francoza, ki digiskopira s coolpixom 8400. Ta aparat pa ima omejeno območje zooma in sicer od 24 do 85 mm. Mislim!, da je tudi leča večja kot pri 4500, tako da po mojem pride v poštev le najdaljša goriščnica. To le predvidevam na prvi pogled. Slike so pa čudovite. Omenjeni gospod ima prikazan tudi poizkus digiskopiranja s coolpixom 5400, ki pa nikakor ne pride v poštev. Nakar je tudi predstavljeno digiskopiranje z nikonom D70 in to brez foto adapterjev ki jih nudijo tako zeiss kot swarovski, temveč preko objektiva. Zdaj ne morem najti te strani. Bom naknadno dal link v forum.
Iztok ti pa tudi poznaš Rossna. On je je zapisal rezultate testiranj coolpixov(990, 995, 4500, 5000 in 5400). Tudi on pravi, da 5400 sploh ni primeren za digiskopijo. Od vseh je najbolj zadovoljen z 990. To pa ima na svoji strani zapisano že zelo dolgo in pri svojih novih digiskopijah ne navaja fotoaparata s katerim dela. Je pa že lani poleti na bird forumu pisal kako išče novi aparat. Tudi on se je ogreval za canona, ki ga Iztok omenja. Sklepam, da je tudi on mnenja, da coolpixe počasi čas prehiteva. Lahko si pogledate njegove teste http://www.digital-nature-photography.com/nature/interessantes/digiscoping-experiences/digiscoping.php
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Mugil
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 11:17
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: 04.3 05, 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pogledal sem izdelke (fotke) narejene s Coolpixom 8400 in se mi zdijo super. Problem, ki ga vidim je v zunanjem zoomu, prednost pa 8 mega točk in možnost vpetja na Swarovski DCA adapter (več premerov). :)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
barbi
aktiven


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 12:02
Prispevkov: 135

PrispevekObjavljeno: 04.3 05, 9:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mugil, sedaj rabim še jaz nasvet. Verjetno poznnaš Hrvoje Oršaniča, sva velika kolega in mi je rekel, da ima on Nikon D70 in da je prima. Jaz sem kasneje slišal, da ga bodo nehali delati ali ne vem kaj pač je z njim. Rad bi seveda moj Sigma 105 macro uporabil. Kaj ti svetuješ. Jaz sem za enkrat še vedno klasika, a se pri skeniranju zgubiva, je pač že prva kopija.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Mugil
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Feb 2005 11:17
Prispevkov: 29

PrispevekObjavljeno: 04.3 05, 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Objektivi so bili vedno dražji od bodyev, zato vedno svetujem nakup novega reflex digitalca, če imaš doma že objektive, ki pašejo gor. Sicer pa nimam veliko izkušenj z zrcalnorefleksnimi digitalci, tisto, kar bi imel (EOS 1Ds digital SLR body, 600mm f4 IS lens), ne bom imel še dolgo, ker stane za dober avto.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 04.3 05, 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se vrnem k digiskopiji, prilagam obljubljeno povezavo.
http://perso.wanadoo.fr/michelhp/photos_nouvelles.html
Iztok mislim, da je problem tudi gorščnica. 85 mm, a ni to malo premalo.
Cena tega digitalca tudi ni prijazna. Pri nas je krepko čez 200.000 sit.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
lujer
aktiven


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 14:13
Prispevkov: 102
Kraj: Prvacina

PrispevekObjavljeno: 04.3 05, 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ta novica. Kyocera (družba, ki ima v lasti Contax) se menda popolnoma umika s fotografskega tržišča.
To sem že včeraj zasledil na internetu, a tega nisem jemal preveč resno. Malo prej pa je bilo to sporočeno preko radijskih valov.
_________________
svoboden kot ptica
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 19.4 05, 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In še ena novica:
Imel sem možnost preiskusa Casia exilim 505 in žal ste vsi, ki ste bili skeptični do njegove uporabnosti imeli prav.
Za digiskopijo ne gre, zoom ima prevelik in slika je kolikor toliko uporabna šele pri 3x zoom-u, kar pa je preveč...

Sicer je aparatek pravo malo čudo, z množico zelo uporabnih nastavitev prav za digiskopijo. LCD je pod povečevalom primerljiv le s srednje velikim televizijskim ekranom, ostrina da te kap! Ročno ostrenje deluje izjemno gladko in prijazno za uporabnika. Macro res deluje na 1 cm.

O filmskih posnetkih pa - izjemno, kaj takega še nisem videl. Moj Sony komaj naredi kaj boljše, po predelavi v programu pa so enaki...
Če bi le ne imel tolikšnega zooma... :cry: :cry: :cry: :cry:

Bo treba iskati naprej.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...