foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Dušan I33XE



Pridružen/-a: Sre Sep 2011 2:45
Prispevkov: 5
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 05.2 12, 0:01    Naslov sporočila: Nove foto kamere za Digiskopijo Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Marca prihajajo nove Nikon Colpix kamere. Ogledal sem si zapisane tehnične lastnosti za S30 in P310. Mislim, da bo oba modela vredno preizkusiti na področju digiskopije. Ali je mogoče iz izkušenj v naprej napovedati katera od teh dveh kamer bo primernejša? Kateri adapter za ti dve kameri uporabiti na Swarovski ATM 80 HD spektivu? V naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav
_________________
Nevednost je strahu vzrok.


Nazadnje urejal/a Dušan I33XE 05.2 12, 16:09; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 05.2 12, 8:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam iščem nekaj novega, vendar Nikon kompaktov že dolgo ne gledam več. Če je bil pred leti 4500 'zakon' so sedanji njihovi kompakti vse do sedaj (lahko da bodo ti novejši boljši) precej za konkurenco.
Trenutno še vedno uporabljam Panasonica LZ8, nekaj sem poskušal tudi s Samsungom NV10, v kratkem pa bom imel priložnost preskusiti Canon S95, morda je to tisto, kar bi nadgradilo moj sistem.

Adapter pa je verjetno lahko univerzalen, nastavljiv nosilec, ali pa narejen po meri. Za svoje aparate, ki sem jih do sedaj uporabljal pri digiskopiji (canon A40, A80, Nikon 4500, Olympus 7070, Panasonic LZ8) pa sem adapterje naredil sam.

LP
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Dušan I33XE



Pridružen/-a: Sre Sep 2011 2:45
Prispevkov: 5
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 05.2 12, 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Hvala Admin za odgovor. Vesel in zadovoljen sem bil z odgovorom. Po forumih sem prebiral zapise s področja Digiskopije. Toda skoraj praviloma so bili datumi objave starejši. Opisana foto oprema pa tudi izpred nekaj let. Mislil sem, da Digiskopiji zmanjkuje zraka. Mislil sem tudi, da bo težko poiskati foto kamero z 3x optičnim zoomom, zmogljivim ISO, dovolj pixlov, preprostih nastavitev, hkrati pa novejšega nastanka.
Glede foto kamere Panasonic 95, se strinjam s tabo Admin, da je dosti boljša od omenjenih prihajajočih Nikon Colpix.
Ker tudi sam nameravam kupiti kompaktno kamero za Digiskopijo, bi bil vesel, če bomo tudi manj izkušeni deležni tvojih testnih ugotovitev v zvezi omenjene kamere.
Sam nisem v stanju izdelati nobenega vmesnika. Objektiv omenjene kamere verjetno nima navoja. Misliš Admin, da je mogoče montirat adapter z navojem? Če ja, bi lahko lastniki teleskopa Swarovski uporabili katerega izmed originalnih vmesnikov:
http://www.swarovskioptik.com/en/products/camera-adapters
Kaj menš Admin?

Lep pozdrav
_________________
Nevednost je strahu vzrok.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Dušan I33XE



Pridružen/-a: Sre Sep 2011 2:45
Prispevkov: 5
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 05.2 12, 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dušan I33XE je napisal/a:
Pozdravljeni
Hvala Admin za odgovor. Vesel in zadovoljen sem bil z odgovorom. Po forumih sem prebiral zapise s področja Digiskopije. Toda skoraj praviloma so bili datumi objave starejši. Opisana foto oprema pa tudi izpred nekaj let. Mislil sem, da Digiskopiji zmanjkuje zraka. Mislil sem tudi, da bo težko poiskati foto kamero z 3x optičnim zoomom, zmogljivim ISO, dovolj pixlov, preprostih nastavitev, hkrati pa novejšega nastanka.
Glede foto kamere Canon S95, se strinjam s tabo Admin, da je dosti boljša od omenjenih prihajajočih Nikon Colpix.
Ker tudi sam nameravam kupiti kompaktno kamero za Digiskopijo, bi bil vesel, če bomo tudi manj izkušeni deležni tvojih testnih ugotovitev v zvezi omenjene kamere.
Sam nisem v stanju izdelati nobenega vmesnika. Objektiv omenjene kamere verjetno nima navoja. Misliš Admin, da je mogoče montirat adapter z navojem? Če ja, bi lahko lastniki teleskopa Swarovski uporabili katerega izmed originalnih vmesnikov:
http://www.swarovskioptik.com/en/products/camera-adapters
Kaj menš Admin?

Lep pozdrav

_________________
Nevednost je strahu vzrok.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 07.2 12, 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekoliko tudi zaradi tega najinega razgovora, sem se bolj potrudil in našel za pameten denar Canon-a S90, v naslednjih dneh pa bom reševal tudi problem pritrditve.
Prvi rezultati z uporabo univerzalnega nosilca, ki pa ga nikakor ne mislim uporabljati na terenu, so spodbudni, aparat je vsestransko nastavljiv, nekatere funkcije pa kakor naročene za digiskopijo.

Torej - več v naslednjih dneh, morda tednu ali dveh.

LP
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...