foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Dušan I33XE



Pridružen/-a: Sre Sep 2011 2:45
Prispevkov: 5
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 14.9 11, 20:25    Naslov sporočila: Swarovski + UCA za EOS 500 D Odgovori s citatom

Sem popolnoma nov na področju. Zadeva me začenja vleči. Nameravam kupiti najprej spektiv + okular, kasneje pa adapter za fotoaparat. Imam Canonov EOS DSLR 500 D. Ali bi lahko uparil Swarovski ATM 80 HD, okular 20 - 50×, adapter Swarovski UCA za DSLR in že omenjeni EOS 500D?

Ali kdo pozna Kowa TSN - 883. njegova cena je 2,310.00 US$ brez okularja. To je cena brez dajatev. Ali je potrebno plačati carino, če dobiš opremo iz Frankfurta po pošti pa ne vem. Produkt je sicer Japonski.

Prosim za nasvete oziroma odgovore.
V naprej se zahvaljujem.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.9 11, 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba spektiva sta vrhunska, morda Swarovski nekoliko (veliko?) prekaša Kowo.

Glede uporabe fotoaparata pa te bom verjetno razočaral - do sedaj mi še ni uspelo uspešno združiti spektiv z DSLR-jem
Sicer nimam nobenega od teh dveh spektivov (digiskopiram z Zissom 85t*FL), prepričan pa sem, da so problemi enaki.
Torej: originalen nastavek za priklop DSLR-ja na spektiv krepko zapira zaslonko na 12, kar sicer pri dobrih svetlobnih pogojih ni hoda drama, kljub temu pa včasih zahteva dvig ISO vrednosti.
Uporaba DSLR-ja ob uporabi vario-okularja pa je spet problematično, ostrenje je skoraj nujno ročno, objektiv na aparatu mora biti fiksen, recimo kakšen 35/2.8, vse to skupaj pa je precej težko in zahteva izredno trdno stojalo s kar se da togim vpetjem.
In ko je vse to urejeno, ugotoviš, da je za nestresen posnetek treba čase spravit na manj kakor 1/800, sicer bo premik zrcala IN zavesice že naredil škodo.

Torej: kljub temu, da sem poskušal s tremi aparati (KM 7D, A700 in A55) pri obeh možnih kombinacijah, torej z objektivom in okularjem ter direktno z originalnim bajonetnim adapterjem za Zeissa, mi ni nikoli uspelo narediti niti ene uspešne testne (!!) fotke. Na teren s temi kombinacijami nisem šel nikoli. Ob tem je treba vedeti še nekaj: spektiv ima ogromno goriščnico (1000mm), ki se z uporabo dodatnega objektiva na aparatu še poveča. Določitev ostrine je najprej ročno na spektivu, nato pa se 'prične dogajati' objektivu če je v kombinaciji. In vse to spremljaš v okularju aparata, kar je precej zahtevna naloga.

Pa vendar digiskopiram in to z velikim veseljem.
Trenutno je na spektiv pritrjen Panasonic LZ8, hvaležen in zanimiv aparat, pred njim pa so bili še Canon A80, legendarni Nikon 4500, Olympus 7070 in Pentax A40. Poskusil sem še s Samsungom NV 10, vendar sem njegovo uporabo hitro opustil.

Moj nasvet: preden porabiš veliko denarja za opremo, poskusi najti čim več informacij o njeni uporabnosti. Če se boš odločil za spektiv, bo ta v dvojni uporabi, torej za opazovanje in za fotografiranje, druga možnost pa je nakup kakšnega od kvalitetnih objektivov, recimo Sigme 150-500 z dodatkom telekonverterja 1.4x si glede goriščnice skoraj na istem.

Upam, da ti je moja razlaga v pomoč, če pa te še kaj zanima, pa kar ;)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Dušan I33XE



Pridružen/-a: Sre Sep 2011 2:45
Prispevkov: 5
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 15.9 11, 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvideval sem podoben odgovor oziroma nasvet.
Kupil bom spektiv, opremo za fotografiranje pa po premisleku, testiranju in dodatnih nasvetih vas izkušenih digiskopistov kasneje.
Hvala Admin za expresni odgovor. Se še slišimo.
Lp
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Digiskopija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...