foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 29.4 09, 15:45    Naslov sporočila: Kompakten digitalni fotoaparat za slikanje narave Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Star sem 15 let in sem si zaželel, da bi si kupil kompakten digitalni fotoaparat z čim večjim zoomom. Rad hodim v naravo in še posebaj rad opazujem ptiče, in tudi ostale živali. Izbiral sem med naslednjimi:

- Canon PowerShot SX10 IS
- Fuji film "FinePix F200 EXR"
- Canon sx200

Prosim, če mi pomagate pri izbiri. Za oba Canona vem, da sta pod 350€, kar je tudi zgornja meja. Za Fujija pa ne vem in ne vem, če je že izšel ven.

Torej, uporabljal bi ga za slikanje ptic in njihovega življenskega prostora, dvoživke in nasplošno vse kar je živo v naravi in tudi narava sama ne bi bila izpuščena.

Že v naprej se vam najlepše zahvaljujem.

Lepo pozdrav, Urban
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 30.4 09, 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne poznam dobro nobenega od naštetih. Za Canon SX10 IS lahko sklepam na dobre lastnosti po tem, da je zgrajen na izkušnjah prejšnjih dokaj dobrih lastnostih IS serije (S1, S2, S3, S5 IS in katerih dokaj zadovoljnih lastnikov poznam kar nekaj. Za FinePix F200 EXR pa lahko rečem, da me zelo moti v primerjavi s Canon SX10 IS fiksen ekran (kar je , kot sem opazil tudi lastnost Canon SX200), ki je pri slikanju manjših objektov v naravi še kako potreben, saj se vedno ne moreš uleči na tla, da bi jih slikal. Z vrha pa slikanje ni vselej dobro. To izkušnjo pove iz prve roke. Sam imam sicer DSLR, kjer pa se ekran ne da premikati, večkrat je celo nujno uporabiti kukalo. Pri Nikon 5700 sem ime ekran, ki se je obračal poljubno in je zelo praktično. Seveda pa SX10 IS ni tako majhen in za nošnjo pripraven kot ostala dva in to je za marsikoga lahko odločilno. Za slikanje majhnih objektov v naravi je pomembna tudi možnost makro slikanja (ne to, koliko lahko objekt približaš objektivu, ampak kako majhno površino lahko zajameš z njim, pa čeprav malo dlje - S starim Nikon 5700 si lahko zajel najmanjšo površino cca. 2 cm x 3 cm. To pa je za slikanje čebelic že kar v redu. To, da se lahko približaš objektu na 2 cm ali še manj in da je slikana površina 12 cm x 8 cm pa te lahko stane posnetka čebele, saj ti zbeži, če siliš k njej, slikana od daleč (dlje) pa je čebela le velika pika na sliki - razumel ?). Toliko od mene. Želim ti dober nakup in veliko veselja pri fotografiranju.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 30.4 09, 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša Vam hvala za odgovor. Od teh treh se še najbolj zanimam za Canona PowerShot SX10 IS, ker ima tudi največji zoom izmed teh dveh, tako da se bom odločil kar za tega po vsej verjetnosti. Samo moram še nekaj denarja zbrati :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 03.5 09, 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa se mi je cel, že skoraj nakup Canona SX10 IS ponesrečil, saj sem dan pred nakupom le tega še malo prebral forume in na slo-foto ugotovil, da ni preveč prida tale Canon, že zaradi preveč :?: mega pix. (10).
Florijan1 in vsi ostali, ki boste pogledali to temo vas prosim, če mi pomagate poiskati dober kompakt za do 350€, ki je majhen, bolj za v žep in da je primeren tudi za tako fotografiranje v naravi. Tako, rad bi torej, da je majhen, za v žep in tudi čimbolj dober za fotografiranje v naravi. Ne bi slikal kakšni stavb, ljudi ipd., temveč bi slikal naravo. Tako kot si že omenil Florijan1 bi slikal tudi kakšne majhne živalce in žuželke, da bi kolikor je mogoče dober optični zoom in da dobro izostri. Predvsem mi je torej pomembno da je na fotoaparatu odličen zoom in dober izkoristek le tega (da dobro izostri, dela hitro ...).

100-krat hvala vsem, ki mi boste pomagali najti dober kompakt za v žep in z odličnim zoomom.

In še enkrat, Hvala!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 03.5 09, 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnje mesece sicer malo manj sledim novostim pri digitalcih. Nikon P80 bi bil tudi ena izmed solidnih možnosti za izbiro.

http://www.europe-nikon.com/product/sl_SI/products/broad/1596/overview.html
_________________
Povsod je lepo, a v naravi je najlepše!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 04.5 09, 8:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda kje dobiš Canon S5 is. Mislim, da mu ni kaj očitati. Žep in veliki zoom in makro in kvaliteta in .... vse pa ne gre !
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
oskar-karel



Pridružen/-a: Pon Feb 2005 11:04
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 22.5 09, 15:02    Naslov sporočila: canon SX 10 IS Odgovori s citatom

Ne vem sicer, kaj piše na slo-foto, toda moje izkušnje in izkušnje Matjaža-e-foto so drugačne. Sem ga kupil prijatelju, ki je hotel kompakta, pa bi rad slikal rožice, pokrajino in še kakšnega gamsa. Odličen aparat, boljši od novega SX 1.
lp Oskar
_________________
okdolenc
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 31.5 09, 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam za odgovore. :D Oprostite, ker se bo komu zdelo da ne vem kaj bi rad a sem se zdaj odločil da boi imel kompakta za v žep (najbolj se zanimam za Canon sx200), ker ne rabim kakšnega super dobrega fotoaparata, ker ga ima že oče in greva kadar greva skupaj na Barje vedno tudi on slika in tako lahko tudi jaz uporabljam slike. Ta kompakt bi uporabljal za eksurzije ipd.

Najlepša vsem, ki si boste vzeli malo časa in mi poskušali odgovoriti.

Lep pozdrav, Urban
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Mil
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Feb 2005 17:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: 02.6 09, 9:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Panasonic Lumix DMC-ZS1 ali Panasonic Lumix DMC-ZS3
sta tu čista zmagovalca proti omenjenemu Canonu.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 02.6 09, 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor! Hmmm, zdaj je pa za razmislit, ali Canon ali Panasonic, samo če vi tako rečete bo verjetno že držalo. Mislil sem namreč, da je ta Canon zelo dober (e-fotografija forum), a očitno le ni najboljši med malimi kompakti. Bom še malo razmislil, vi pa če imate še kakšna mnenja, predloge na dan z njimi.:D

Hvala vsem za odgovore.

Lep pozdrav, Urban
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Mil
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Feb 2005 17:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: 02.6 09, 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule je dobra primerjava
http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 03.6 09, 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala! Ja, dobra primerjava, samo zdaj me zanima, če ta kompakt sploh imajo v kakšnih trgovinah (Big Bang, ...)?

Lep pozdrav, Urban
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Mil
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Feb 2005 17:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: 03.6 09, 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo pri nas, če ravno v BigB ne vem, greš pa na google vtipkaš in dobiš trgovine, kjer ga imajo, da ravno ne delam reklame :wink:
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
urban
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Mar 2009 18:57
Prispevkov: 31
Kraj: Lavrica

PrispevekObjavljeno: 18.6 09, 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!

V prilogi Vikend sem zasledil nov kompakt, isto je Panasonic in naj bi bil zdaj najbolj zmogljiv izmed kompaktov za v žep. Celotno ime je Lumix DMC-TZ7. Se morda kdo spozna na tale kompakt ali kar koli, da ima izkušnje in če se ga splača kupit, naj mi prosim odgovori. Stal naj bi okoli 350€.

Hvala vsem za nasvete in predloge.

Lep pozdrav,
Urban
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 19.6 09, 9:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer direktnih iskušenj s tem modelom nimam, vendar se že dober teden dni malo ukvarjam z starejšim bratrancem tega Lumix-a LZ8 in sem močno navdušen nad večino opcij, ki jih Panasonic ponuja.
Verjetno je tudi ta model (ki ima v ZDA ime Lumix ZS3) dober in vreden nakupa.
Znani in mednarodno priznani tester digitalnih fotoaparatov Steve Sanders za njega pravi, da je 'outstandings', torej več kakor najboljši.
http://www.steves-digicams.com/2009_reviews/panasonic_zs3_conclusion.html
Mislim, da je to dober nakup.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...