foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 29.8 07, 19:55    Naslov sporočila: Kaj je s forumom? Odgovori s citatom

Kako to, da Forum smrči nekje v ozadju in ga (skoraj) nihče ne uprablja? Pred tem mojim vprašanjem je bila v njem zadnja aktivnost zabeležena 08.08.2007...
Med nami so tudi vrhunski strokovnjaki z različnih področij fotografije, da o poznavalcih s področja entomologije, botanike, hymenopterologije itd.-logije sploh ne omenjam. Kaj bi ne bilo zanimivo z njimi izmenjevati izkušnje, prebrati kakšen nasvet?
:cry: Verjetno ni zanimanja, kajne?

No, izpljunil sem tisto, kar se mi že nekaj časa valja po ustih in glavi! :oops:

LP Milan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 30.8 07, 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot kaže, so uporabniki foto-narave bolj fotografi, pa manj diskutanti.
Majhen odziv na forumu je po nekaj mesecih začudil tudi mene, nasprotno pa je prav tako presenetljiv obisk na Galeriji - približujemo se številki 5 miljonov od začetkov štetja obiska. Na forumu je ta številka komaj malo več od 100 tisoč.

LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 30.8 07, 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

:shock: Pet milijonov! Fiuu!
Malo sem pestoval preostanek svojih sivih celic in mi je prišlo na misel, da je fond fotografij v Galeriji lahko čudovita ostnova za izdelavo res pravega, velikega kataloga rastlin in živali. V Sloveniji je sicer nekaj študentskih poskusov oblikovanja nečesa takšnega, pa se je doslej vse zaustavilo na začetku. Predvsem fotografij primanjkuje.
Kaj menite ostali? :wink:

LP Milan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 30.8 07, 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta mesec sem mal manj gor ker, imam študijske opravke in službo pa še ene 14 dni mi je internet nagajal.
Kar se pa tiče kataloga je pa to dobra ideja. :)


LP.
_________________
Povsod je lepo, a v naravi je najlepše!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 30.8 07, 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na dejstvo, da so fotografije last avtorjev in jih brez njihovega dovoljenja ni možno uporabiti v kakšen drug namen, je sestava kataloga lahko kar precejšen zalogaj. Čeprav bi verjetno marsikdo rad videl svoj posnetek z navedbo svojega imena v tak namen, ga je kljub temu potrebno za takšno dovoljenje vprašati.
Avtorstvo slik je resna zadeva, tudi če bi šlo za neprofitno (izobraževalno?) zadevo.
Je pa res, da nam med temi 20 566 slikami le redkokatera fotka iz flore in favne (vsaj v osnovnih vrstah) manjka in bi bila sestava predlaganega kataloga izvedljiva.
Vprašanje je le - kdo?


LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
florijan1
uporabnik


Pridružen/-a: Tor Nov 2005 23:14
Prispevkov: 36
Kraj: Selce (Pivka)

PrispevekObjavljeno: 06.9 07, 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ideja je vsekakor dobra. Ne morem govoriti za druge, zase pa lahko rečem, da sem pripravljen sodelovati. Če bo še kdo, ne vem zakaj nebi uspelo. Samo cenzor pa bi imel dela, da bi izločil vse dvomljivo imenovane slike in seveda napačne. Kaj pa ostali ?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
Milan
uporabnik


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 22:57
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 06.9 07, 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda bi se morali projekta lotiti sistematično.
1. Najprej bi bilo potrebno pobarati avtorje fotografskih materialov, v koliko in pod kakšnimi pogoji bi bili pripravljeni brezplačno omogočiti razpolaganje z njihovimi fotkami.
2. Dobiti zanesljive informacije o pravnih vidikih projekta.
3. Stakniti glavice z nekaterimi strokovnjaki in doreči obseg, programske vidike, postopnost in stopnjo točnosti objavljenih podatkov ob fotografijah.
4. V kolikor bi bil med avtorji zadosten interes, oblikovati ustrezno izjavo, ki bi že pomenila jamstvo, da bi kasneje ne prihajalo do n.pr. odškodninskih zahtevkov na račun avtorskih pravic itd.

No, to je zgolj laično razmišljanje nestrokovnjaka, ki ima rad naravo, fotografijo in še kaj.
Če bo zanimanje pokazalo samo pet ali šest mandeljcev, potem iz na živo skalo vrženega semena ne bo nič...

LP Milan

P.s.: Iz kar najbolj zanesljivih virov pa vem, da je naša Galerija že mnogim zelo zanimiva, med drugim tudi nekaterim mladim raziskovalcem s področja biologije, agronomije, fitofarmacije...
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
alenka
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:11
Prispevkov: 74
Kraj: Dob - Domžale

PrispevekObjavljeno: 07.9 07, 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se čudim nad visokim obiskom tako galerije kot foruma in ne razumem, kako da ima moja stran tako beden obisk (v 4 letih komaj 15000) kljub temu, da imam v datotekah vpisane ustrezne ključne besede. Zato pa tudi rada objavljam svoje fotke tudi tu :D .

Glede kataloga: verjetno ste imeli v mislih spletni katalog, ki bi predstavil vsako vrsto živali ali rastline s kratkim opisom in nekaj (recimo cca. 5) kvalitetnimi fotografijami. Pravzaprav je že cela galerija nekakšen katalog. Opise bi lahko poiskali v ustrezni literaturi in tudi navedli vir(e).

En pomislek imam, namreč da kompetentni strokovnjaki ne bodo zastonj sodelovali, še posebno, ker jim s takim delom "hodimo v zelje", podobno kot glasbe, ki jo lahko snameš s spleta, ne kupiš na dragi CD plošči, se bo stroka zbala, da ljudje ne bodo kupovali njihovih knjig. Brez njihovega sodelovanja pa delo ne bo imelo takega pomena oz. vrednosti kljub vloženemu trdemu delu.

Sama sem pripravljena sodelovati po svojih močeh. Glede avtorstva pa mi ni jasno, v čem je problem, saj v galeriji tudi ni nobenega jamstva, da ne bo kdo zlorabil kakšne fotke v komercialni namen. Seveda mora avtor dati dovoljenje ustvarjalcem, da lahko uvrstijo sliko v poseben katalog. Jaz vsekakor dovolim.

LP, Alenka
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Avtor Sporočilo
sturm88
uporabnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2005 12:41
Prispevkov: 35
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: 29.10 07, 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet sem nazaj. Več kot en mesec mi ni delal internet, zato nisem sodeloval v galeriji. Doma nam je uspelo vsaj en računalnik usposobiti za net. Zdej se bomo lahko večkrat tipkali. :)
_________________
Povsod je lepo, a v naravi je najlepše!
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> O galeriji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...