foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
jpuh
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Okt 2006 17:44
Prispevkov: 13
Kraj: lj.črnuče

PrispevekObjavljeno: 06.11 06, 18:30    Naslov sporočila: ribiči in kormorani Odgovori s citatom

najprej bi rad povedal zakaj sem se odlocil za to temo. ker je moj oče ribič jast pa sem ornitolog z očetom se strinjam povsem z ornitologi prav tako. zanima me vaše mnenje o tem.res je nekaj ribičeu ki jih jast in moj oče obsojava ker kormorane streljajo ,poznam primer ribiča ki je lovec ribič in morilec kormoranou.najbolj smešno se mi zdi ko vidim slike iz različnih revij v eni je kormoran ki se je zadušil z ribo v drugi pa kormoran ki je ustreljen kar se mi zdi smešno je to da se tako "bojujejo".obe strani imata po svoje prau res da kormorani naredijo veliko škode pri ribah res je pa tudi da jih ne bi smeli pobijati.zato obsojam redke primerke budal med ribiči ki pobijajo kormorane.zanimajo me tudi vaše iskušnje z ribiči.
_________________
narava je naše največje bogastvo
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Mil
uporabnik


Pridružen/-a: Pon Feb 2005 17:54
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: 15.11 06, 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kormorani so del narave ravnbo tako kot ribe. POtemtakem tu ne moremo govoriti o nobeni škodi!
Da je jasno, govorimo o naravnih vodotokih torej ribnikih, jezerih ipd.
Zgodba je nekoliko drugačna ko govorimo o robnikih, kjer poteka vzgoja in vzeja rib. Ribmike bi lahko primerjali s hlevom. Torej tu lahko govorimo o škodi. Vendar se je proti škodi možno boriti na različne načine. Prvo kot prvo, obstajajo zavarovalnice, drugo, kormorane lahko plašimo, tretje ribnik lahko fizično zavarujemo, četrtič, večji ribniki so pri nas v glavnem vsi zavarovani, so IBA, so Natura 2000 ali kaj podobnega. Tu lahko ribogojci (ne ribiči!!) zahtevajo določeno odškodnino od države.

Lep pozdrav!
M.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...