foto-narava Seznam forumov foto-narava Seznam forumov
 



Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Avtor Sporočilo
vench
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Maj 2005 21:39
Prispevkov: 19
Kraj: log pri brezovici

PrispevekObjavljeno: 13.12 05, 18:21    Naslov sporočila: foto zgodbice Odgovori s citatom

hojla,
imam čisto kratko vprašanjce in sicer: ali se lahko za foto zgodbice uporabi tudi predstavitev v power pointu?
ali pa če bi mi lahko nekdo razložil kako jo lahko standardno naredim? nejasen mi je tisti del ko moram slikice nekam na net dodat!? :oops:
no zdaj je pa že več kot le eno vprašanjce :? mam trdo bučo, ampak ko enkrat zakapiram.... :idea:

hvala in lp
vench
_________________
Če hočeš razumeti besedo sreča, jo je treba slišati kot povračilo in ne kot cilj.
Antoine de Saint - Exupery
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
Admin
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Dec 2004 22:41
Prispevkov: 264
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 14.12 05, 6:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Power point za foto-zgodbico je možen le kot down-load z navedbo lokacije, kjer se datoteka nahaja.

To pa je že tvoje drugo vprašanje. :wink: :wink:

Za prikaz fotk v foto-zgodbicah jih je treba naložiti iz domačega računalnika na javno dostopen računalnik - server.
Večina uporabnikov ima svoj delček prostora na strežniku internetnega ponudnika in tudi naslov tega svojega prostora.
Treba je imeti tudi uporaben 'ftp' program, čeprav se z nekaj nastavitvami v xp da tudi brez njega, vendar tega ne priporočam.
Tja je potem treba preneseti datoteko, ki je lahko slika, prezentacija, tekst ali kar koli drugega.
Da bi sliko videli tudi drugi, je nato treba naslov vpisati med [img]...[/img], ostale povezave pa z [url]...[/url]

Če ti lahko še kako pomagam, me prosim pokliči, telefon sem ti pustil na zasebnem sporočilu.
_________________
LP

Aleš
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Avtor Sporočilo
vench
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Maj 2005 21:39
Prispevkov: 19
Kraj: log pri brezovici

PrispevekObjavljeno: 16.12 05, 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleš najlepša hvala za razlago. Pravkar vlečem nek ftp program z neta, upam, da bo delal. Zaenkrat še vem kaj delam, ko se bo pa tako ustavilo, da ne bom imela več pojma, kam gre vse skupaj, bom pa uporabila tvojo tel. št.
Še enkrat hvala in lp
_________________
Če hočeš razumeti besedo sreča, jo je treba slišati kot povračilo in ne kot cilj.
Antoine de Saint - Exupery
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
chuchubi
uporabnik


Pridružen/-a: Ned Maj 2005 21:21
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: 05.9 06, 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sama sem se danes ukvarjala s tem vprašanjem. Sem pač malce razvajena z nekega drugega foruma, kjer sliko lahko enostavno zalimam v tekst. No ja, zaenkrat z mojo foto zgodbico ne bo nič, ker noben prostor, ki ga zasedam na kakem strežniku, ni moj.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Avtor Sporočilo
db
uporabnik


Pridružen/-a: Sre Feb 2005 22:15
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 07.9 06, 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Chuchubi, če potrebuješ prostor za slike, ki bi jih uporabila v foto zgodbi, ti priporočam stran ImageShack.
Tam fotke dokaj enostavno naložiš na splet, potem pa tukaj v forumu med tekstom vpišeš direktne povezave do slik med [img]in[/img] ( oziroma pač nalimaš link ga označiš in zgoraj klikneš na IMG ), in fotka se ti bo normalno pokazala v forumu.

Jaz sem tako shranil svoje na image shack... ne vem sicer koliko časa jih bodo hranili, ampak zaenkrat vse funkcionira super. Če želiš naložiti več fotk in potem upravljati z njimi mislilm, da se je potrebno registrirati na njihovi strani. link do Imageshack: http://imageshack.us
LP

Dan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    foto-narava Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
A phpbb template by SkaidonDesigns
Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...